Powiat Łukowski na I miejscu w wynikach matur

Powiat na I miejscu w wynikach matur

Z raportów prezentowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Krakowie wynika, że szkoły Powiatu Łukowskiego osiągnęły 82% zdawalność egzaminu maturalnego przeprowadzonego w sesji głównej 2021 roku. Wynik ten daje nam pierwsze miejsce w województwie lubelskim i pierwsze miejsce, ex aequo z powiatem wadowickim i powiatem limanowskim, na terenie OKE w Krakowie, obejmującym województwa lubelskie, podkarpackie i małopolskie. Gratulujemy wszystkim maturzystom.

Gratulujemy wszystkim maturzystom, mocno trzymamy kciuki za ich rekrutację na wybrane studia. Wierzymy, że wszyscy, którym nie udało się zdać matury w sesji głównej, poprawią swój wynik
w sesji poprawkowej.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy pracowali z tegorocznymi maturzystami.

Szkoły prowadzone przez Powiat Łukowski kolejny raz potwierdziły wysoki poziom nauczania i jakość swojej pracy.

Procentowa zdawalność egzaminów maturalnych:

Jednostka Ogółem Liceum Ogólnokształcące Technikum
Kraj ogółem 74,50 % 81,0 % 64,0 %
Województwo Lubelskie 73,10 % 81,7 % 59,2 %
Powiat Łukowski 82 % 91,43 % 76,12 %

Zdawalność w szkołach prowadzonych przez Powiat Łukowski:

Nazwa Liceum Ogólnokształcące Technikum
I LO Łuków 96,15 %