X Międzynarodowy Memoriał Janusza Kowalczyka

W Łukowie w dniach 2 i 3 marca, w hali im. Janusza Kowalczyka przy Szkole Podstawowej nr 2, odbyły się równocześnie aż trzy imprezy sportowe w podnoszeniu ciężarów – X Międzynarodowy Memoriał Janusza Kowalczyka, Mistrzostwa Województwa Juniorek i Juniorów oraz Otwarte Mistrzostwa LZS w podnoszeniu ciężarów.

Zawody miały na celu uczcić pamięć zmarłego 21 lat temu szkoleniowca łukowskich Orląt oraz wyłonić mistrzów województwa lubelskiego wśród juniorek i juniorów do lat 20.

Na starcie pojawiło się aż 130 zawodniczek i zawodników z 19 klubów z Polski, Białorusi i Ukrainy. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, co potwierdziły uzyskiwane wyniki w dwuboju. W memoriale najlepszą zawodniczką została Monika Szymanek, reprezentantka LKS Dobryszyce. Wśród mężczyzn zwyciężył przedstawiciel gospodarzy, Łukasz Ławecki.

W poszczególnych kategoriach wagowych najlepsi okazali się:

U15 (kategoria wiekowa do lat 15)

Dołęga Martyna (Feniks Siedlce) i Aleksander Roszkowski (Klimat łapy)

U17

Monika Szymanek (LKS Dobryszyce) i Adrian Kędziora (Feniks Siedlce)

U20

Magdalena Karolak (Omega Kleszczów) i Łukasz Boncik (ŁKS Orlęta Łuków)

Organizatorami zawodów byli Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej, ŁKS Orlęta Łuków, Powiat Łukowski, Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów.

Nagrody zwycięzcom wręczali: Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, Starosta Łukowski Dariusz Szustek, Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec.

Robert Dołęga – „W imieniu organizatorów, jak i własnym, serdecznie dziękuję firmom: Ir-Bud, Termo Organika, Jysk i Warmax za wsparcie podczas organizacji imprezy. Podziękowania ślę także do Marszałka Województa Lubelskiego Pana Jarosława Stawiarskiego i Zarządu Powiatu Łukowskiego, ze starostą Panem Dariuszem Szustkiem, na czele. Serdecznie dziękuję także Panu Markowi Żurawskiemu i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Łukowie. A na koniec dziękuję za przyjazd gościom, zawodniczkom i zawodnikom oraz ich trenerom. Mam nadzieję, że będą miło wspominać pobyt na lubelszczyźnie i ziemi łukowskiej.

Pełne wyniki: