VIII TARGI PRACY I EDUKACJI W ŁUKOWIE

W dn. 19.03.2019 r. w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie odbyły się VIII Targi Pracy i Edukacji.

Organizatorami targów byli Powiatowy Urząd Pracy w Łukowie oraz Zespół Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie. Wszystkich zebranych powitał Dyrektor PUP w Łukowie Stanisław Puch oraz Dyrektor ZS nr 1 Tadeusz Federczyk. Uroczystego otwarcia VIII Targów Pracy w Łukowie dokonał Starosta Łukowski Dariusz Szustek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się również Poseł na Sejm Sławomir Skwarek, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł, Sekretarz Powiatu Łukowskiego Jerzy Siwiec oraz lokalni samorządowcy.

W targach wzięło udział ponad 50 wystawców, wśród których byli pracodawcy, szkoły ponadgimnazjalne oraz uczelnie wyższe. Wielu widzów przyciągały bardzo atrakcyjne stoiska przygotowane przez szkoły ponadgimanzjalne z terenu Powiatu Łukowskiego, których uczniowie prezentowali próby pracy w zawodach kształconych w danej szkole.

Osoby odwiedzające targi miały możliwość uzyskania informacji od pracowników ZUS, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego m. in. nt. działalności gospodarczej, zawierania umów o pracę.

Targi Pracy miały na celu promowanie nie tylko aktywnego poszukiwania pracy, postaw przedsiębiorczych ale również kształcenia na każdym etapie życia. W programie znalazła się oferta edukacyjna dla młodzieży, osób bezrobotnych oraz pracujących.