V Rajd 3-Majowy Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Łukowskiego

28 kwietnia br. po raz piąty Powiat Łukowski i Zespół Szkół Nr 3 w Łukowie zaprosili młodzież ze szkół ponadpodstawowych z terenu Powiatu Łukowskiego do udziału w V Rajdzie 3-Majowym. Uczestnicy Rajdu autokarami przejechali z Łukowa do Gręzówki, gdzie sprzed cmentarza parafialnego wyruszyli w stronę leśniczówki Dąbrówka, a następnie dotarli do pomnika ks. Brzóski. Przy pomniku Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec oficjalnie otworzył  V Rajd 3-Majowy Szkół Ponadpodstawowych Powiatu Łukowskiego, natomiast nauczyciele Artur Rokicki oraz Michał Świder przybliżyli wszystkim zebranym  historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja, historię rezerwatu Jata oraz bohaterów Powstania Styczniowego, m.in. ks. Stanisława Brzóski. Delegacje uczniów złożyły wieniec i zapaliły znicze przy pomniku.. Maszerując leśnymi ścieżkami młodzież podziwiała uroki Rezerwatu Jata. Uczestnicy dotarli do Wiaty Edukacyjnej „Ostoja” w Żdzarach, gdzie czekało już ognisko i ciepłe kiełbaski z grilla. Na zakończenie już tradycyjnie wszyscy zaśpiewali „Witaj majowa jutrzenko”. Starosta Łukowski – Dariusz Szustek oraz Sekretarz Powiatu – Jerzy Siwiec wręczyli delegacjom szkół podziękowania za udział w rajdzie.

W rajdzie wzięło udział ok. 200 osób z następujących szkół:

Zespół Szkół nr 1 im. H. Sienkiewicza w Łukowie

Zespół Szkół nr 2 im. A. Świętochowskiego w Łukowie

Zespół Szkół nr 3 im. St. Reymonta w Łukowie

I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Łukowie

IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła w Łukowie

Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim

Zespół Szkół im. W. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym

Zespół Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie

Dziękujemy wszystkim uczniom oraz opiekunom za aktywny udział w Rajdzie i mamy nadzieję, że za rok również spotkamy się na leśnym szlaku.