Uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Tropem wilczym

W niedzielę 5 marca br. odbyła się już ósma edycja Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – ŁUKÓW 2023. W zawodach wzięło udział 200 osób, które w sportowy, sposób oddały cześć i hołd poległym w walce za wolną Polskę.

Uczestnicy biegu pokonali wspólnie 1500 metrów. Był to bieg honorowy, w którym każdy mógł wziąć udział. Bieg na 4500 metrów wygrał Mariusz Małek, drugi był Robert Kowalski, a trzeci Dariusz Grochowski. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy medal, wyjątkową koszulkę, materiały historyczne, a także ciepły posiłek.

Głównym organizatorem biegu był radny powiatowy Bartłomiej Bryk i Stowarzyszenie Przyjazny Łuków. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Łukowski Dariusz Szustek.

Po południu odbyła się druga część obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Łukowie mieszkańcy Ziemi Łukowskiej mieli możliwość wysłuchania koncertu Kameralnej Orkiestry Akordeonowej „Arti Sentemo”. Koncert zrealizowany został  w ramach  programu „Warto być Polakiem”, którego organizatorem był Samorząd Województwa Lubelskiego.

Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo pochodzi z Radzynia Podlaskiego. Skład orkiestry tworzą młodzi muzycy, laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów instrumentalnych w grze solowej i kameralnej. Dyrygentem orkiestry jest Zbigniew Czuryło – dyrektor oraz nauczyciel klasy akordeonu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.