Uroczystości Jubileuszu 100-lecia parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Łukowie

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 11 kwietnia 2021 roku, w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 13:00, odbyło się poświęcenie nowego posoborowego marmurowego ołtarza i ambony.

Wydarzenie wpisuje się w obchody 100-lecia powstania tej Parafii. W uroczystości wzięli udział m.in. Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Siedleckiej Kazimierz Gurda, oraz pochodzący z Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie Ksiądz Biskup Senior Diecezji Radomskiej Henryk Tomasik i Ksiądz Biskup Pomocniczy Diecezji Siedleckiej Grzegorz Suchodolski.

Wśród zaproszonych gości byli również przedstawiciele władz samorządu powiatowego – Przewodniczący Rady Powiatu Łukowskiego Karol Ciołek, Wicestarosta Łukowski Janusz Kozioł oraz Sekretarz Powiatu Jerzy Siwiec.