Uczniowie ZS Nr 2 na Targach Warsaw Gastro Show

Uczniowie ZS Nr 2 na Targach Warsaw Gastro Show

17.05.2022 r. grupa uczniów i nauczycieli z Zespołu Szkół nr 2 w Łukowie wzięła udział w targach Warsaw Gastro Show. Podczas imprezy symultanicznie odbywały się następujące przedsięwzięcia: EuroGastro – International Fair of Solutions for the HoReCa Industry, World Hotel – Międzynarodowe Targi Branży Hotelarskiej, Warsaw Food Expo – Międzynarodowe Branżowe Targi Żywności.

Warsaw Gastro Show to branżowa, specjalistyczna impreza prezentująca w jednym miejscu kompleksową ofertę producentów i dystrybutorów wyposażenia dla gastronomii i hotelarstwa. Tradycją Targów jest bogaty program wydarzeń towarzyszących, na które składają się przede wszystkim: pokazy kulinarne oraz seminaria, warsztaty i szkolenia branżowe.

Wyróżniającą się częścią targów jest sektor spożywczy z niezwykłymi kompozycjami smakowymi i zapachowymi potraw, które młodzież mogła degustować. Uczniowie obserwowali pokazy kulinarne, a także zapoznawali się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi i nowinkami technicznymi uatrakcyjniającymi funkcjonowanie branży HoReCa.

Uczniowie naszej szkoły, dzięki udziałowi w opisywanym przedsięwzięciu, poszerzyli swoje kompetencje zawodoznawcze oraz poznali aktualne tendencje i kierunki rozwoju hotelarstwa i gastronomii.

Wyjazd zorganizowali nauczyciele przedmiotów zawodowych p. Lucyna Grono i p. Grzegorz Dziurdziak.

 

Informacja: Zespół Szkół Nr 2 w Łukowie