Turniej piłki nożnej chłopców pod patronatem Starosty Łukowskiego w Zespole Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym

W dniu 02 czerwca 2023r na obiektach Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym odbył się turniej piłki nożnej chłopców pod patronatem Starosty Łukowskiego. Został on wpisany na stałe do harmonogramu corocznych imprez szkolnych i z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tegorocznym turnieju wzięło udział 9 drużyn chłopców szkół podstawowych Powiatu Łukowskiego.

Ideą zawodów jest doskonalenie umiejętności młodych piłkarzy w rywalizacji zespołowej zgodnie z zasadami fair-play oraz nawiązywanie nowych przyjaźni. Celem turnieju jest wyłonienie najlepszej drużyny, oraz najlepiej zapowiadających się piłkarzy.

Oprócz zawodników, ich trenerów i rodziców oraz zaproszonych gości, podczas turnieju gościliśmy przedstawiciela samorządu powiatowego, członka Zarządu Powiatu Łukowskiego, Pana Wojciecha Czernieca, oraz Wójta Gminy Krzywda, Pana Krzysztofa Wardę i inicjatora turniejów piłkarskich w naszej szkole, byłego dyrektora szkoły, Pana Jerzego Jóźwika.

Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach z których wyłoniono najlepszą czwórkę – po dwie drużyny z grupy. Mecz o III miejsce rozegrały SP Radoryż Kościelny i SP Fiukówka, który zakończył się wynikiem 2:0 dla Radoryża Kościelnego. W wielkim finale spotkały się ze sobą SP Adamów i SP Sarnów. Finał, po wyrównanej i bardzo zaciętej walce, wygrała SP Adamów z wynikiem 3:2.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Adamów
  2. SP Sarnów
  3. SP Radoryż Kościelny
  4. SP Fiukówka
  • SP Krzywda
  • SP Okrzeja
  • SP Huta Dąbrowa
  • SP Radoryż Smolany
  • SP Aleksandrów

Zespoły, które zajęły pierwsze trzy miejsca otrzymały okazałe puchary, dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Łukowskiego. W klasyfikacji na króla strzelców zwyciężył Michał Paszkowski – SP Aleksandrów, który zdobył w całym turnieju 11 bramek. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Jan Stępniak z Radoryża Kościelnego. Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Czubaszek z SP Sarnów.

Wszyscy wyróżnieni zawodnicy otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody rzeczowe i okolicznościowe dyplomy honorujące udział w Turnieju.

Pani Dyrektor Marzena Kamińska na zakończenie turnieju podziękowała uczestnikom za udział i zaprosiła na kolejny Turniej Piłki Nożnej Chłopców pod patronatem Starosty Łukowskiego za rok. Organizatorzy imprezy składają serdeczne podziękowania Staroście Łukowskiemu, Panu Dariuszowi Szustkowi za objęcie patronatu nad turniejem oraz ufundowanie nagród.

Informacja oraz zdjęcia: Zespół Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu