Rock&Volleyball 2023 – Największa amatorska impreza siatkarska w Polsce za nami

Rock&Volleyball

Przez blisko 2 pełne doby na 8 obiektach ponad 700 amatorów siatkówki rywalizowało w XI Międzynarodowym Turnieju Siatkarskim „Armaty pod Stoczkiem….” – Rock&Volleyball 2023. W tym roku impreza odbyła się w dniach 1-2 kwietnia, a jej główną areną wydarzeń była hala sportowa w Stoczku Łukowskim. Organizatorem wydarzenia od samego początku jest Stoczkowskie Towarzystwo Sportowe Aves Stoczek Łukowski.

Wyjątkowe wydarzenia na mapie siatkarskiej Polski.

Nie ma takiego drugiego turnieju w Polsce. W zawodach wzięli udział drużyny dziecięce, młodzieżowe, seniorki, seniorzy, a także oldboy-e z Polski i Ukrainy. Impreza rozpoczęła się od zmagań najmłodszych, którzy dzielnie walczyli w godzinach porannych i wczesno popołudniowych. Na 8 mini boiskach walczyło ponad 500 dzieci z terenu województwa lubelskiego i mazowieckiego. O 13.00 w sobotę 1 kwietnia rozpoczęło się oficjalne rozpoczęcie, po którym na parkiety weszły kobiety i mężczyźni. Na  8 obiektach sportowych położonych w 4 gminach w Mieście Stoczek Łukowski, w Gminie Stoczek Łukowski, w Gminie Stanin i Gminie Wodynie (woj. lubelskie i mazowieckie) rywalizowało 200 kobiet i mężczyzn w każdym wieku z Polski i Ukrainy. Sobotnie zwycięstwo dawało przepustkę do niedzielnych finałów. Dla przegranych został turniej nocny, w którym można było zdobyć finałową dziką kartę.

Muzyka, standup, kultura

Turniej Rock&Volleyball to także muzyka i występy artystów. W tym roku gwiazdami części kulturalnej imprezy byli standuper – Kamil Kozieł, a także zespół rockowy – Bezpiecznik.  Kibice mogli naprzemiennie oddawać się muzycznym emocjom, by za chwilę kosztować sportowej rywalizacji z turnieju nocnego, który zakończył się o 4 nad ranem. Samym występom artystycznym towarzyszyła atmosfera kontestowania dotychczasowych sukcesów i obmyślania planów na niedzielny finał.

Najlepsi z najlepszych

W sobotnich eliminacjach kobiecych do finałów zakwalifikowały się zespoły Feniks Lublin oraz Pogoń Proszowice, która złożona była z młodych zawodniczek z Ukrainy. Dodatkowo z turnieju nocnego w finałach zameldował się zespół Komandos Warszawy. Po zaciętych bojach zwycięzcą XI Międzynarodowego Turnieju Siatkarskiego okazały się ukraińskie zawodniczki zrzeszone w Pogoni Proszowice. Na drugim miejscu uplasował się Komandos Warszawa, a na najniższym stopniu podium Feniks Lublin.  Wśród panów prawo do niedzielnych startów uzyskały drużyny Aves Stoczek Łukowski, Wolta Warszawa, TBT Warszawa, Pogoń Proszowice z zawodnikami z Ukrainy, Alkopol oraz dodatkowo z turnieju nocnego GOSiR Mrozy. Ostatecznie tytuł mistrza turnieju uzyskali gospodarze Aves Stoczek Łukowski. Oczko niżej uplasował się zespół GOSiR Mrozy, a na medal brązowy odebrali panowie z Wolta Warszawa.

Wielu partnerów

Cała impreza była streamowana do mediów społecznościowych, widzowie mogli także przysłuchiwać się rozmowom z gośćmi zaproszonymi do turniejowego studia. Stało się tak dzięki współpracy z Akademią Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku z Warszawy. Turniej odbywał się pod patronatem honorowym Stanisława Gogacza – Senatora RP, Krzysztofa Głuchowskiego – Posła na Sejm RP oraz Dariusza Szustka – Starosty Łukowskiego. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Adama Struzika – Marszałka Województwa Mazowieckiego, Ryszarda Szczygła – Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego, Marcina Sentkiewicza – Burmistrza Miasta Stoczek Łukowski, Marka Czuba – Wójta Gminy Stoczek Łukowski, Krzysztofa Kazany – Wójta Gminy Stanin, Wojciecha Klepackiego – Wójta Gminy Wodynie.  Patronat medialny nad imprezą sprawowali: TVP Lublin, Polskie Radio Lublin, Katolickie Radio Podlasie, Łuków TV, Wspólnota Regionalna, Tygodnik Siedlecki oraz Podlasie 24. Sponsorami imprezy byli: Stoczek Natura, Delikatesy Centrum, Netex, Sportowo i Zdrowo, ST Stolarka, OX2, SW-Team, ZZOK Adamki, Invest Jarosław Ciołek, Skarbnica Narodowa, MKL Bau Mariusz Cizio, Wierzejki, Zajazd Rosa oraz Fluidrut.