Raport nt. sytuacji zdrowotnej ludności Polski i jej uwarunkowania, 2022 r.

Raport

Informujemy, że zostało opublikowane nowe wydanie monografii Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – Państwowego Instytutu Badawczego na temat sytuacji zdrowotnej ludności Polski i jej uwarunkowań.

Od kilku lat Raporty są przygotowywane w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Zdrowia. Obecne wydanie jest pierwszym przygotowanym w ramach NPZ na lata 2021-2025 i jest szczególnie ważne, gdyż ukazuje się w początkowym okresie obecnej edycji Programu i pokazuje szczególne wyzwania zdrowotne jakie pojawiły się niespodziewanie w związku z pandemią COVID-19 i jej wpływem na znaczne pogorszenie się stanu zdrowia naszego społeczeństwa. Te nowe problemy niewątpliwie będą musiały znaleźć swoje odbicie również w dalszych działaniach zarówno NPZ na lata 2021-2025 jak i innych programów mających za zadanie poprawę zdrowia ludności Polski.

Prezentowana monografia jest pożytecznym źródłem wiedzy dla osób i organizacji działających na polu zdrowia publicznego, a także dla tych wszystkich, którzy dążą do poprawy zdrowia polskiego społeczeństwa.

Raport dostępny jest pod adresem: