Powołanie Komitetu Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie

W dniu 5 stycznia w Starostwie Powiatowym w Łukowie został powołany Komitet Fundacji Sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Celem powołanego Komitetu jest podjęcie działań zmierzających do zakupu sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie.

Na Przewodniczącego Komitetu Fundacji Sztandaru wybrany został Starosta Łukowski Dariusz Szustek, na kolejne funkcje wybrano: Wiceprzewodniczący – Janusz Kozioł Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łukowie, Sekretarz – Paweł Lucht Sekretarz ZOP ZOSP RP w Łukowie. W skład Komitetu wchodzą samorządowcy oraz parlamentarzyści z terenu powiatu łukowskiego.

Komendant Powiatowy  Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie bryg. mgr inż. Paweł Wysokiński podziękował zebranym za ideę ufundowania Sztandaru, jako podziękowanie strażakom za służbę na rzecz mieszkańców Powiatu Łukowskiego.

Sztandar to nie tylko symbol tradycji, to przede wszystkim wyraz uznania społeczeństwa dla trudów i niebezpieczeństw służby, ofiarności i męstwa strażaków. Dowód zaufania i wdzięczności dla tej grupy zawodowej, a dla samych strażaków powód do wielkiej dumy. Uroczystość wręczenia sztandaru i obchody 130-lecia działalności  na Ziemi Łukowskiej ochotniczej straży pożarnej zaplanowano na maj 2024 roku w ramach obchodów Dnia Strażaka.