Podsumowanie Mistrzostw Szkół Powiatu Łukowskiego w Szachach

W dniu 08. 11. 2018 r.  w Sali Konferencyjnej im. Jana Pawła II w Łukowie odbyły się Mistrzostwa Szkół Powiatu Łukowskiego w Szachach organizowane w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Szachowego Ziemi Łukowskiej.

Była to jedna z najważniejszych imprez Szachowych w kategorii szkół w powiecie łukowskim. Sędzią głównym mistrzostw był sędzia klasy FIDE Piotr Piwowarczyk.

Turniej cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Uczestniczyło w nim 68 uczniów szkół postawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łukowskiego. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund (po 12 min dla zawodnika).

Zwycięzcom gratulowali oraz wręczali nagrody Janusz Kozioł Starosta Łukowski, Diana Gojdycz w imieniu Burmistrza Miasta Łuków oraz Piotr Piwowarczyk Prezes Lubelskiego Związku Szachowego.

Wyniki turnieju:

Klasyfikacja indywidualna chłopców szkoły podstawowe I- IV

1. Szymon Suska SP nr 2 Łuków
  2. Kamil Ochnik Zespół Szkół w Okrzei
  3. Kacper Matusik Zespół Szkół w Okrzei

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt szkoły podstawowe I- IV

1. Katarzyna Gajek Zespół Szkół w Okrzei
  2. Maja Matusik Zespół Szkół w Okrzei
  3. Amelia Gomółka SP nr 2 Łuków

Klasyfikacja indywidualna chłopców szkoły postawowe V- VIII

1. Piotr Piwowarczyk SP nr 4 Łuków
  2. Adrian Orzechowski SP Zastawie
  3. Stanisław Domański SP Aleksandrów

Kalasyfikacja indywidualna dziewcząt szkoły podstawowe V- VIII

1. Aleksandra Beczek SP Zastawie
  2. Julia Świętochowska SP Zastawie
  3. Patrycja Domańska SP Aleksandrów

Klasyfikacja indywidualna chłopców szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne

1. Jakub Stępnicki I LO Łuków
  2. Jacek Gmurkowski I LO Łuków
  3. Wojciech Golba I LO Łuków

Klasyfikacja indywidualna dziewcząt szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne

1. Julia Piwowarczyk I LO Łuków
  2. Patrycja Rosińska ZS nr 2 Łuków

WYNIKI DRUŻYNOWE

Szkoły podstawowe:

1 miejsce SP w Zastawiu w składzie: Rafał Janczak, Adrian Orzechowski, Bartosz Kopeć

2 miejsce SP w Okrzei w składzie: Kacper Matusik, Kamil Ochnik, Przemysław Sykut

3 miejsce SP w Aleksandrowie w składzie: Stanisław Domański, Patryk Wajszczuk, Patryk Fijołek

Szkoły gimnazjalne:

1 miejsce Gimnazjum w Okrzei

Szkoły ponadgimnazjalne:

1 miejsce I LO w Łukowie w składzie: Julia Piwowarczyk, Jacek Gmurkowski, Jakub Stępnicki

2 miejsce I LO w Łukowie w składzie: Paweł Mazur, Wojciech Golba, Daniel Szczepaniak

3 miejsce ZS nr 2 w Łukowie w składzie: Patrycja Rosińska, Maciej Mądry, Szymon Kopeć

Festiwal organizowany był przy współpracy BS w Trzebieszowie, Łukplast Sp.J., Towarzystwa Gospodarczego Powiatu Łukowskiego.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli Marszałek Województwa Lubelskiego, Starosta Łukowski, Burmistrz Miasta Łuków oraz Wójt Gminy Łuków.

Patronat medialny objęli: Radio Lublin, Katolickie Radio Podlasie, a także portale podlasie24.pl, lukow24.pl, Wspólnota Łukowska, Telewizja Master, Telewizja Magnes.