Podpisanie umów dotyczących przebudowy kolejnych dróg powiatowych

Podsianie umowy

W dniu 1 marca br. Powiat Łukowski podpisał umowy z wykonawcą na realizację inwestycji drogowych dotyczących przebudowy dróg powiatowych na odcinku granica powiatu – Okrzeja, Okrzeja – Lipiny oraz odcinku Wólka Różańska – Róża Podgórna.

„Przebudowa dróg powiatowych: Nr 1346L km 13+612 do 15+867 odcinek granica powiatu – Okrzeja, Nr 1348L km 0+000 do 7+100 odcinek Okrzeja – Lipiny”

Inwestycja będzie możliwa do zrealizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, podstawie umowy zawartej z Wojewodą Lubelskim. Całkowita wartość inwestycji to prawie 11,3 mln. zł., a otrzymana pomoc finansowa wyniesie aż 70% kosztów inwestycji, czyli prawie 7,9 mln. zł.

W ramach przedsięwzięcia zostaną przebudowane dwie drogi powiatowe stanowiące ważny ciąg komunikacyjny zlokalizowany w południowej części Powiatu Łukowskiego, o łącznej długości prawie 9,4 km, w zakresie poszerzenia jezdni, ulepszenia poboczy gruntowych tłuczniem, poprawy równości podłużnej i poprzecznej nawierzchni. W ramach inwestycji zostanie wybudowana droga dla pieszych aż do Dworu Sienkiewicza, oraz droga dla pieszych i rowerów łącząca Okrzeję z  Kopcem Sienkiewicza.

Zrealizowana inwestycja wpłynie znacząco na poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg, oraz zwiększy atrakcyjność  turystyczną miejscowości narodzin polskiego laureata literackiej nagrody Nobla.

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1304L: KM 5+500 do 10+530 odcinek Wólka Różańska – Róża Podgórna”

Inwestycja będzie możliwa do zrealizowana dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, na podstawie umowy zawartej z Wojewodą Lubelskim. Całkowita wartość inwestycji to prawie 6,6 mln. zł., a otrzymana pomoc finansowa wyniesie aż 70% kosztów inwestycji, czyli ponad 4,6 mln. zł.

W ramach przedsięwzięcia zostanie przebudowany odcinek drogi powiatowej o długości ponad 5km, w zakresie poszerzenia jezdni, ulepszenia poboczy gruntowych tłuczniem, poprawy równości podłużnej i poprzecznej nawierzchni. Ważnym elementem realizowanej inwestycji będzie przebudowa istniejącego oraz budowa nowego odcinka drogi dla pieszych w miejscowości Stara Róża, co znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników ruchu drogowego. Wykonanie tych robót, w powiązaniu z wykonaną już przebudową drogi w latach 2020-2021 na odcinku Zabiele – Wólka Różańska, wpłynie na zwiększenie komfortu podróżowania, poprawę dostępności do ośrodków gospodarczych i usług publicznych w Stoczku Łukowskim, oraz ułatwi połączenie z sąsiednim powiatem siedleckim.