Podopieczni Zenona Pawlikowskiego mistrzami Polski w kickboxingu

W dniach 22-24 marca 2019 roku w Węgrowie pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów w formule light contact (walka ciągła) i pointfighting (walka przerywana).

O medale walczyło 475 zawodników z 55 klubów z całej Polski. W turnieju  wystartowali zawodnicy reprezentujący łukowską sekcję kickboxingu KSW Łuków. Ekipa prowadzona przez trenera Zenona Pawlikowskiego zdobyła aż 14 medali, w tym 3 złote, 5 srebrnych i 6 brązowych . Złote medale i tytuły mistrzów kraju kolejny raz wywalczyli Amelia Wasilewska i  Dorian Siekierzyński oraz po raz pierwszy Kewin Kozłowski.

Jak mówi trener Zenon Pawlikowski: „Systematycznie  poprawiamy swoje wyniki: w light contact tj. w formule walki ciągłej, w której specjalizują się łukowscy kadeci w 2018 w Mistrzostwach Polski  zdobyliśmy 7 medali, w tym roku jest ich 10. To dobry wynik ale zawsze mogłoby być lepiej. Niedosyt pozostaje po finałowej walce Natalii Zarzyckiej i żal ze względu na kontuzję Bartosza Prusinowskiego (oboje byli mistrzami kraju w ubiegłym roku). Natomiast bardzo cieszy postawa debiutantów, a szczególnie Dominiki Kondrackiej i Jakuba Bober, którzy stoczyli świetne walki i zdobyli wicemistrzostwo kraju”.

Równolegle z Mistrzostwami Polski Kadetów w Węgrowie rozegrano zawody w ramach Pucharu Polski w kickboxingu w kategorii dzieci (7-9 lat) w formule pointfighting. W turnieju wystartowało 8 podopiecznych trenera Zenona Pawlikowskiego, którzy zdobyli 4 medale. Złoto wywalczyła Weronika Urban, srebro Kamil Łoniewski, a brązowe krążki powędrowały do Oliwiera Rola i Gabrysi Posiadała. W tych zawodach wystartowało 74 zawodników z 19 klubów.

Łukowscy medaliści Mistrzostw Polski:

Złoto- Amelia Wasilewska, kadet młodszy, 37 kg, pointfighting

Złoto- Kewin Kozłowski, kadet starszy, 47 kg, light contact

Złoto- Dorian Siekierzyński, kadet starszy, 52 kg, light contact

 

Srebro -Nikola Kozłowska, kadet młodszy 32 kg, light contact

Srebro- Amelia Wasilewska, kadet młodszy, 37 kg, light contact

Srebro – Dominika Kondracka, kadet młodszy, 47 kg, light contact

Srebro – Jakub Bober, kadet młodszy, 52 kg, light contact

Srebro – Natalia Zarzycka, kadet starszy , 46 kg, light contact

 

Brąz – Oskar Dudziński, kadet młodszy, 37 kg, light contact

Brąz – Mateusz Kozioł, kadet młodszy, 47 kg, light contact

Brąz – Martyna Osial, kadet starszy, 60 kg, light contact

 

 

Brąz- Kewin Kozłowski, kadet starszy, 47 kg, pointfighting

Brąz– Dorian Siekierzyński, kadet starszy, 52 kg, pointfighting

Brąz- Bartosz Prusinowski, kadet starszy, 52 kg, pointfighting

 

Foto. Zenon Pawlikowski