Podjęta uchwała w sprawie MOF Łukowa

MOF

Rada Powiatu Łukowskiego podjęła uchwałę w sprawie Strategii Rozwoju Ponadlokalnego dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Łukowa na lata 2021-2030. Główne założenia Strategii przedstawił Pan Marek Kowalski – ekspert i doradca w zakresie rozwoju regionalnego z Regionalnego Centrum Kompetencji. Wicestarosta Łukowski Janusz Kozioł oraz Urzędujący Członek Zarządu Władysław Karaś omówili realizację partnerskich przedsięwzięć na rzecz rozwoju terytorialnego MOF Łukowa.

12 marca 2021 r. w Łukowie zostało podpisane porozumienie gminno-powiatowe pomiędzy Miasto Łuków, Gmina Łuków, Gmina Stanin oraz Powiat Łukowski w sprawie opracowania i realizacji dokumentu strategicznego pn. „Strategia Rozwoju Ponadlokalnego dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Łukowa na lata 2021 – 2030”, obejmującego Miasto Łuków, Gminę Łuków, Gminę Stanin oraz Powiat Łukowski w granicach wyżej wymienionych samorządów.