Komunikat z XLVII sesji Rady Powiatu Łukowskiego

Rada Powiatu Łukowskiego

W dniu 15 grudnia 2022 r. o godz. 11:00 odbyła się XLVII sesja Rady Powiatu Łukowskiego.

Rada Powiatu podjęła następujące uchwały:

• w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Łukowskiego na 2023 rok.
  • w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Ponadlokalnego dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Łukowa na lata 2021-2030.
  • w sprawie powołania Rady Muzeum przy Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.
  • w sprawie powołania Rady Muzeum przy Muzeum Regionalnym w Łukowie.
  • w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Łukowskiego na 2023 r.
  • w sprawie zatwierdzenia rocznego planu kontroli i posiedzeń Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego na 2023 r.
  • w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych komisji Rady Powiatu Łukowskiego na 2023 r.
  • o zmianie uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem jest Powiat Łukowski oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów.
  • w sprawie ustalenia na 2023 rok wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi, przechowywanie pojazdu na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów związanych z dyspozycją usunięcia pojazdu z drogi w przypadku odstąpienia od usunięcia.
  • w sprawie udzielenia pomocy finansowej Miastu Stoczek Łukowski.
  • w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2022 rok.
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie przedłużenia terminu rozpatrzenia skargi.
  • w sprawie rozpatrzenia pisma Rzecznika Praw Obywatelskich z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie uchylenia uchwały Rady Powiatu Łukowskiego z dnia 15 października 2019 r. Nr X/100/2019 w sprawie przyjęcia stanowiska wyrażającego protest przeciw działaniom ukierunkowanym na promowanie ideologii LGBT.

Ponadto Rada Powiatu przyjęła:

• informację Starosty z działalności Zarządu Powiatu Łukowskiego.

Przewodniczący Rady
– Karol Ciołek –