Plener rzeźbiarski ,,Ptaki Ziemi Łukowskiej” pamięci Piotra Czubaszka

W dniu 28 września 2021 r. na terenie Zespołu Placówek w Łukowie odbył się plener rzeźbiarski, którego tematem była przyroda Ziemi Łukowskiej. Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie Twórców Ludowych oddział w Łukowie oraz Muzeum Regionalne w Łukowie poświęcone było pamięci zmarłego w tym roku artysty rzeźbiarza ludowego – Piotra Czubaszka.

W plenerze wzięło udział pięcioro rzeźbiarzy z terenu powiatu łukowskiego: Krzysztof Osak, Małgorzata Goławska, Krzysztof Pycka, a także Arkadiusz i Krzysztof Grodziccy. Każdy z twórców wyrzeźbił w kłodzie drewna dzikiego ptaka, którego spotkać można na terenie Ziemi Łukowskiej. Pracy rzeźbiarzy przyglądali się uczniowie Zespołu Placówek w Łukowie, którzy mięli niepowtarzalną okazję porozmawiania z artystami oraz spróbowania własnych sił pod okiem doświadczonych Twórców, a ci z kolei starali się przybliżyć im arkana swojego zawodu i zapoznać z warsztatem pracy. Już nie długo (po zakończeniu remontu Muzeum Regionalnego), rzeźby staną się ozdobą otoczenia dawnego Konwiktu Szaniawskich.

Całe wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Powiatu Łukowskiego w ramach otwartego konkursu ofert na zadania publiczne. Organizatorzy dziękują dyrekcji i pracownikom Zespołu Placówek w Łukowie za udostępnienie miejsca do zorganizowania tegorocznego pleneru i warsztatów rzeźbiarskich.

Informacja: Muzeum Regionalne w Łukowie