Plener oraz warsztaty rzeźbiarskie w Łukowie pt. ,,Dawni mieszkańcy Ziemi Łukowskiej”

W dniu 21.07.2022 r na dziedzińcu Muzeum Regionalnego w Łukowie odbył się kolejny plener rzeźbiarski pt. ,,Dawni mieszkańcy Ziemi Łukowskiej” połączony z warsztatami dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Podczas pleneru powstały dwie postacie: kobiety i mężczyzny w tradycyjnych Łukowskich strojach ludowych, które stworzyli lokalni rzeźbiarze: Krzysztof Osak z Łukowa i Krzysztof Pycka z Adamowa. Rzeźby zostały ustawione na głównych schodach prowadzących do muzeum i będą zapraszać do zwiedzania placówki muzealnej.

W tym dniu odbyły się również warsztaty rzeźbiarskie, które poprowadzili Mieczysław Gaja i Krzysztof Pycka. Sztukę rzeźbienia obserwowali m.in. przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego Nr 2 w Łukowie, Przedszkola ,,Bajkowy Raj” oraz członkowie łukowskiego Klubu Seniora, które z zainteresowaniem próbowały swoich sił w posługiwaniu się narzędziami rzeźbiarskimi. Zadanie otrzymało wsparcie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań Powiatu Łukowskiego o charakterze pożytku publicznego w 2022 r. Plener i warsztaty rzeźbiarskie były wydarzeniem kulturalnym, służącym rozwojowi i promocji twórczości ludowej, w tym sztuki rzeźbienia na terenie powiatu łukowskiego.

Organizatorami imprezy byli: Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Stowarzyszenie Twórców Ludowych Zarząd Główny w Lublinie.