Otwarte Mistrzostwa Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów

W Biłgoraju w dn. 7-8 lutego odbyły się  Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów. Wśród 90 startujących osób 6 osób reprezentowało ŁKS Orlęta Łuków i jeden zawodnik Olimpijczyka Łuków.

W kategorii wiekowej do 15 lat w najlżejszej kategorii wagowej do 45 kg wystąpiły dwie zawodniczki- Andżelika Młynarczyk i Oliwia Markiewicz. Obie ustanowiły nowe rekordy życiowe i zajęły kolejno 1 i 2 m. W kat. 49 kg chłopców do lat 15 wystąpił Błażej Borkowski, który w dwubój z wynikiem 61 kg ustanowił także rekord życiowy i zajął 2 m.

Kat. 61 kg juniorów do lat 20 wystąpiło dwóch zawodników z Łukowa- Mateusz Kucharzak ( 3m.) i Norbert Wasak (4 m.)

W mistrzostwach wystąpił jeszcze najlepszy zawodnik Orląt, dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Polski seniorów Łukasz Ławecki, który startując poza konkursem wyrwał 130 kg i podrzucił 160.  Z Olimpijczyka Łuków wystąpił tylko Piotr Zachoszcz, który wśród młodzików w kat. 45 kg zajął 5 m.