OSP Kopina z nowym pojazdem ratowniczo-gaśniczym

W niedziele, tj. 15 września 2024 r. w Kopinie odbyły się oficjalne uroczystości związane z poświęceniem nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Kopinie.

Zakup pojazdu został współfinansowany ze środków finansowych Gminy Stanin, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W uroczystości przekazania i poświęcenia wozu strażackiego udział wzięli Starosta Łukowski Dariusz Szustek oraz Członek Zarządu Powiatu Łukowskiego Sławomir Rzymowski, którzy na ręce Komendanta OSP w Kopinie przekazali św. Floriana – patrona strażaków, a więc tych, którzy niosą pomoc bliźniemu w obliczu zagrożenia. Ceremonie uświetnił występ Orkiestry Dętej OSP Stoczek Łukowski.