Olimpijczyk Łuków w 2 lidze

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów zreformował w 2022 roku rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Do tego roku pięcioosobowe zespoły rywalizowały w trzech ligach, gdzie kluby walczyły na tzw. rzutach ligi.

W tym roku rozgrywki odbywać się będą w dwóch ligach z podziałem na regiony: północny i południowy.

Tym razem w zawodach spotkają się dwa sześcioosobowe zespoły, gdzie zwycięzca otrzyma dwa punkty, pokonany zero. Zawodniczki i zawodnicy rywalizować będą wg tabeli Sinclair’a (współczynnik masy ciała mnożony przez uzyskany wynik w dwuboju). Wygra ten zespół, który zgromadzi największą ilość punktów.

W tym roku, po raz pierwszy w historii w rozgrywkach drugiej ligi strefy południowej zaprezentował się zespół Olimpijczyka Łuków.

W sobotę 26 lutego w Łukowie w Klubie Fitness Box&TRX Olimpijczyk podejmował zespół Zamka Gołańcz. Po zaciętej walce do ostatniego podejścia, zwyciężyli goście stosunkiem punktowym 1741,86 : 1683,90.

W zespole z Łukowa wystąpili:

1. Emilia Rechul 356,08 pkt.
  2. Robert Dołęga 323,54 pkt.
  3. Mateusz Zawisza 315,74 pkt.
  4. Julia Linkiewicz 242,66 pkt.
  5. Błażej Borkowski 231,54 pkt.
  6. Zachoszcz Piotr 214,34 pkt.

W kwietniu kolejny mecz, tym razem na wyjeździe z Husarią Lubraniec.

Udział zawodników w zmaganiach ligowych był możliwy dzięki wsparciu Zarządu Powiatu Łukowskiego i firmom Overis oraz Agro-Top.

Za pomoc w organizacji składamy serdeczne podziękowania Łukowskiemu Ośrodkowi Kultury oraz Ośrodkowi Sportu i Rekreacji.

FOTO: Łukowski Ośrodek Kultury
Informacja: Robert Dołęga