Obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada br. w Łukowie odbyły się uroczyste obchody 104. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystości patriotyczne rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Mszę Świętą celebrowali proboszczowie łukowskich parafii. Homilię wygłosił ksiądz dr Tomasz Kostecki.

Po mszy uczestnicy uroczystości przeszli pod tablicę upamiętniającą Polską Organizację Wojskową. W imieniu poszczególnych samorządów z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Burmistrz Miasta Piotr Płudowski, Senator RP Stanisław Gogacz, Poseł na Sejm Krzysztof Głuchowski, Radni Sejmiku Wojewódzkiego Ryszard Szczygieł oraz Marek Kopeć. W trakcie uroczystości przekazano „Ogień Niepodległości”. Płomień pochodzący z Kostiuchnówki na Ukrainie, który transportowano w formie sztafety przez harcerzy, by finalnie trafić na Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Wręczono również Odznakę Honorową za Zasługi dla Łukowa dla regionalisty Ryszarda Grafika.

Wśród delegacji składających wieńce i wiązanki uczestniczyli przedstawiciele parlamentarzystów, władz samorządowych, partii politycznych oraz organizacji pozarządowych, szkół. Całość uroczystości uświetniła orkiestra Dęta Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza w Łukowie.