Modernizacja drogi powiatowej odcinek Okrzeja, Okrzeja – Lipiny

Remont drogi

Przebudowa kolejnej drogi powiatowej w miejscowości Okrzeja to kolejna inwestycja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa i komfortu jazdy dla mieszkańców oraz osób odwiedzających Kopiec i  Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej.

Przedmiotem zadania inwestycyjnego są roboty budowalne związane z przebudową dróg powiatowych nr 1346L odcinek granica powiatu – Okrzeja oraz nr 1348L odcinek Okrzeja – Lipiny.

W ramach zadnia na drodze nr 1346L odcinek granica powiatu – Okrzeja (długość odcinka 2255m) zostaną wykonane prace dotyczące uzupełnienia, wzmocnienia i poszerzenia konstrukcji istniejącej jezdni do szerokości 6m, budowy drogi dla pieszych o długości 993 m strona prawa, wykonania poboczy o szerokości 1,0 m ulepszonych kruszywem łamanym 0-31,5 mm, wyprofilowania skarp i regulacji wysokościowej istniejących rowów przydrożnych, odmulenia z ew. naprawą, lub wymianą skrajnych kręgów przepustów pod koroną drogi, przebudowy zjazdów do posesji o nawierzchni twardej i ulepszonej, wprowadzenia stałej organizacji ruchu, uwzględniającej warunki widoczności oraz parametry oraz geometryczne drogi, uporządkowania zieleni w obrębie pasa drogowego.

W ramach zadnia na drodze nr 1348L odcinek Okrzeja – Lipiny (długość odcinka 7100m) zostaną wykonane prace dotyczące uzupełnienia, wzmocnienia i poszerzenia konstrukcji istniejącej jezdni do szerokości 6m, budowy drogi dla pieszych o długości 331 m strona prawa, budowy drogi dla pieszych i rowerów o długości 1105 m strona prawa, przebudowy odcinków dróg dla pieszych i opasek strona lewa, wykonania poboczy o szerokości 1,0 m ulepszonych kruszywem łamanym 0-31,5 mm, wyprofilowania skarp i regulację wysokościową istniejących rowów przydrożnych, odmulenia z ew. naprawą, lub wymianą skrajnych kręgów przepustów pod koroną drogi, wymiany przepustów pod zjazdami, przebudowy zjazdów do posesji o nawierzchni twardej i ulepszonej, wprowadzenia stałej organizacji ruchu, uwzględniającej warunki widoczności oraz parametry geometryczne drogi oraz uporządkowania zieleni w obrębie pasa drogowego.

Wartość tej inwestycji to 11 272 616,23 złotych. Roboty budowalne wykonuje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych Spółka Akcyjna z Łukowa.