Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorek i Juniorów w Zamościu

W dniach 25-26 lutego w Zamościu odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Juniorek i Juniorów do lat 20 w podnoszeniu ciężarów.

W zawodach wzięło udział 57 zawodników i 49 zawodniczek. Olimpijczyk Łuków reprezentowało 5 zawodników tj. Oliwia Markiewicz, Patrycja Domańska, Krzysztof Majek, Kacper Nowosielski i Kacper Lasecki.

Tym razem lepiej zaprezentowały się panie zdobywając dwa medale. Oliwia Markiewicz w najlżejszej kategorii wagowej do 45 kg nie miała sobie równych. Patrycja Domańska zaś wywalczyła brąz do 55 kg.

Krzysztof Majek był 6 w kat. 81 kg, a tuż za nim uplasował się Kacper Nowosielski. Kacper Lasecki zajął 5 miejsce w kat. do 89 kg.

W imprezie odbył się także “pierwszy krok w podnoszeniu ciężarów” czyli zawody rozgrywane na technikę. W nich po raz pierwszy wystąpił młodziutki (12 lat) Pawełek Młynarczyk.

Dodatkowo odbyła się także klasyfikacja do Wojewódzkiej Ligi Juniorów, w której po 1 rundzie Olimpijczyk zajmuje 4 miejsce.

Informacja: Robert Dołęga