Międzynarodowy Turniej im. Stefana Polaczuka

W dniach 24-25 listopada br. na pomoście w Terespolu został rozegrany Międzynarodowy Turniej im. Stefana Polaczuka. W zawodach wystąpiło ponad 70 zawodniczek i zawodników z Brześcia (Białoruś), województwa mazowieckiego i lubelskiego.

Bardzo dobrze w tej imprezie spisali się reprezentanci Łukowa. Najlepiej zaś bracia Boncikowie- Łukasz i Bartosz, którzy zajęli w swoich grupach wiekowych drugie miejsca.

Pełne wyniki poniżej TUTAJ

Stefan Polaczuk był wieloletnim trenerem podnoszenia ciężarów i lekkoatletyki w Terespolu, wychował medalistów Mistrzostw Polski, Europy i świata. Był również trenerem reprezentacji narodowej juniorów i seniorów w podnoszeniu ciężarów. Wychował m.in. kulomiota Michała Hoduna, który dwukrotnie wywalczył tytuł Mistrza Europy juniorów. Odszedł 13 czerwca 2009 roku mając 59 lat.