Międzynarodowy Memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów

W sobotę, 5 marca w Łukowie już po raz 13 został zorganizowany Międzynarodowy Memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów, zasłużonego trenera i wychowawcy.

20 juniorek i 38 juniorów do lat 17 z 11 klubów województwa podlaskiego, łódzkiego, lubelskiego i czeskiego KV Bonatrans Bohumin stawiło się na starcie by walczyć o medale w kategoriach wagowych oraz o puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe w kat. open do 15 i 17 lat (wg tabeli Sinclaira).

Najlepszą młodziczką została reprezentantka Klimat Łapy, Julia Choińska gromadząc 185,21 pkt. Najlepszym młodzikiem, reprezentant gospodarzy Błażej Borkowski z wynikiem 238,8 pkt.

Jego koleżanka z Olimpijczyka Łuków, Julia Linkiewicz ze 171,87 pkt. była bezkonkurencyjna z kat. wiekowej do lat 17. Najlepszym juniorem młodszym został zawodnik LKS Dobryszyce Dawid Majsy z rezultatem 329,94 pkt.

Kat. U15 dziewcząt

1 m. Julia Choińska, Klimat Łapy – 185,21 pkt.

2 m. Laura Kantorova, KV Bonatrans Bohumin – 147,95 pkt.

3 m. Oliwia Kopka, LKS Omega Kleszczów – 139,16 pkt.

Kat. U15 chłopców

1 m. Błażej Borkowski, Olimpijcxyk Łuków – 238,8 pkt.

2 m. Oliwier Jabkiewicz, GCK Kobylany – 212,98 pkt.

3 m. Piotr Zachoszcz, Olimpijczyk Łuków

Kat. U17 dziewcząt

1 m. Julia Linkiewicz, Olimpijczyk Łuków – 171,87 pkt.

2 m. Nikola Pałubska, LKS Znicz Biłgoraj – 171,02 pkt.

3 m. Aleksandra Godlewska, Klimat Łapy – 151, 16 pkt.

Kat. U17 chłopców

1 m. Dawid Majsy, LKS Dobryszyce – 329,94 pkt.

2 m. Krystian Burza, LKS Dobryszyce – 297,71 pkt.

3 m. Dominik Nowacki, Klimat Łapy – 295,51 pkt.

Poza konkursem “na technikę” wystartowało troje zawodników- Iga Sankiewicz, Tymoteusz Kaczor i Paweł Młynarczyk, dla których nagrody ufundował prezes PZPC Waldemar Gospodarek.

Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej i Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów.

Patron honorowy na imprezą objął Starosta Łukowski Dariusz Szustek i Wójt Gminy Łuków Mariusz Osiak.

Organizatorzy dziękują za wsparcie Powiatowi Łukowskiemu, Gminie Łuków, firmom Overis i Agro-Top, Łukowskiemu Ośrodkowi Kultury i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz radnemu Rady Miasta Łuków Ireneuszowi Goławskiemu.

Informacja: Robert Dołęga