Memoriał Wacława Czuraka i Puchar Starosty Lubelskiego

Zawody w podnoszeniu ciężarów

W minionym tygodniu w Piotrowicach odbyły się zawody w podnoszeniu ciężarów – Memoriał Wacława Czuraka i Puchar Starosty Lubelskiego.  W imprezie wzięło udział ponad 110 zawodniczek i zawodników z 13 klubów województwa lubelskiego.

W pierwszym dniu zawodów trzy zawodniczki i trzech zawodników Olimpijczyka Łuków rywalizowało w kategorii młodzików (do 15 lat).

Oliwia Markiewicz, Andżelika Młynarczyk, Julia Linkiewicz i Błażej Borkowski zwyciężyli w swoich kat. wagowych, a Błażej Śledź w kat. 81 kg zajął 2 miejsce, a Piotr Zachoszcz do 55 kg był 4.

Poza tym, w kategorii open, najlepsza okazała się Andżelika Młynarczyk z wynikiem 174,4 pkt. Julia Linkiewicz zajęła trzecie miejsce uzyskując 166,4 pkt.

W drugim dniu rywalizacji wśród seniorów wystąpił Łukasz Ławecki, który z wynikiem 285 kg w dwuboju zajął pierwsze miejsce w kat. wagowej 89 kg. W kategorii OPEN 27-latego zajął 2 miejsce.

Podopieczni Roberta Dołęgi w tych zawodach ustanowili 28 nowych rekordów województwa lubelskiego w dwóch grupach wiekowych młodzik i junior młodszy.

Informacja: Robert Dołęga