Memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów

W sobotę, 25 lutego w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie już po raz 14 został zorganizowany Memoriał Janusza Kowalczyka w podnoszeniu ciężarów, trenera i wychowawcy, który zmarł w 1998 r. w wieku 49 lat.

30 juniorek i 53 juniorów od 11 do 20 lat z 13 klubów województwa podlaskiego, łódzkiego, lubelskiego, kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego stawiło się na starcie by walczyć o medale w kategoriach wagowych oraz o puchary i nagrody w kat. open do 15, 17 i 20 lat (wg tabeli Sinclaira).

Najlepszą młodziczką została reprezentantka Wisły Puławy, Natalia Zawisza gromadząc 175 pkt. Najlepszym młodzikiem, reprezentant GCK Kobylany Wiktor Tuszyński, który wywalczył 241,5 pkt.

Jego kolega z klubu Oliver Jabkiewicz ze 295,6 pkt. był bezkonkurencyjny z kat. wiekowej do lat 17. Najlepszą juniorką młodszym została przedstawicielka Olimpijczyka Łuków, wicemistrzyni Europy Andżelika Młynarczyk z rezultatem 213,4 pkt.

W najstarszej grupie wiekowej do lat 20 zwyciężyła Natalia Warsz z GULKS Niemce gromadząc 188 pkt. Z wynikiem 375,1 pkt. najlepszym juniorek okazał się Patryk Barański, który na co dzień reprezentuje LKS Dobryszyce.

Poza konkursem “na technikę” wystartowało troje zawodników- Lena Śledź, Lena Olender z Olimpijczyka Łuków i Mikołaj Desecki z Husarii Lubraniec.

Z Łukowskiego klubu Olimpijczyk Łuków wystartowało 13 osób:

Kat. na technikę: Lena Śledź, Lena Olender

Kat. U15: Krystian Śledź, Amelia Śledź, Rafał Łobejko, Paweł Młynarczyk

Kat. U17: Oliwia Markiewicz, Patrycja Domańska, Julia Linkiewicz, Andżelika Młynarczyk, Błażej Borkowski, Piotr Zachoszcz i Kacper Nowosielski

Julia Linkiewicz, Andżelika Młynarczyk i Błażej Borkowski zwyciężyli w swoich kategoriach wagowych, Oliwia Markiewicz i Rafał Łobejko byli drudzy, a Piotr Zachoszcz wywalczył brązowy medal.

Organizatorem zawodów był Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej i Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów.

Organizatorzy dziękują za wsparcie Powiatowi Łukowskiemu, Gminie Łuków, firmom Overis i AGRO-BUD Marcin Zientara oraz Łukowskiemu Ośrodkowi Kultury i Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Łukowie.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Łukowski Dariusz Szustek.

Informacja i zdjęcia: Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej