KSW Łuków zdobywcą 12 medali na turnieju w Piasecznie

W sobotę 26 marca odbył się  turniej kickboxingu  PIASECZNO OPEN X. W tym roku do rywalizacji zgłosiły się ekipy z 23 klubów. Jak co roku w hali piaseczyńskiego GOSiR stawiło się wielu czołowych polskich zawodników z grup wiekowych dzieci, kadetów młodszych i starszych. W zawodach walczyli zawodnicy KSW Łuków. Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego wystartowaliśmy w licznym 30- osobowym składzie. 25 zawodników walczyło w formule pointfighting, a 5 w formule light contact.   W pointfightingu w kategorii dzieci zdobyli 5 medali w tym dwa złote Leny Szyszki i Kornela Domańskiego. W pointfightingu w kategorii kadetów młodszych wywalczyli 4 medale, w tym złoty Macieja Oponowicza, a w kadetach starszych jeden  Julii Radomyskiej.  W formule light contact kadetów starszych zdobyli dwa medale- Oskar Dudziński i Jakub Bober.

Trener podsumował występ swoich podopiecznych słowami: turniej w Piasecznie był dla nas bardzo ważnym startem kontrolnym w przygotowaniach do tegorocznych mistrzostw kraju, które na początku czerwca odbędą się w Bałtowie. Zdobyliśmy 12 medali, co w rywalizacji z tak dobrymi zawodnikami, uważam za sukces.  Tradycyjnie zawody zostały przeprowadzone na wysokim poziomie, zarówno od strony organizacyjnej jak i sportowej. Naszym liderem klubowym i w mojej ocenie, najlepszym zawodnikiem turnieju w formule light contact był Oskar Dudziński. Oskar to aktualny mistrz Polski w formule light contact i kick light. W Piasecznie we wszystkich trzech pojedynkach stoczonych w kategorii do 47 kg kontrolował walkę i prezentował świetne umiejętności techniczne. Jestem bardzo zadowolony z jego aktualnej formy i z pewnością będziemy w tym roku bronić posiadanych przez niego  tytułów. Na uwagę zasługuje też wysoka forma  kadeta młodszego Macieja Oponowicza, który w tym roku będzie rywalizował również  w formułach light contact i kick light. Bardzo dobrze zaprezentował się również Jakub Bober (kadet starszy plus 69 kg), który wywalczył srebrny medal ale w Bałtowie na pewno będzie chciał poprawić swój wynik.  Zawody w Piasecznie spełniły nasze oczekiwania, stoczyliśmy dużo dobrych walk. Teraz czas na wyciąganie wniosków, korektę błędów, które zawsze się zdarzają i szlifowanie formy”.

Oprócz wymienionych medale zdobyli: Blanka Stachurska, Natasza Parzyszek, Emilia Krasuska, Sebastian Czerski, Michał Kruczek, Jakub Oponowicz i Antoni Domański.

Bez medali z cennym doświadczeniem wrócili : Aleksandra Karwowska, Lena Kopeć, Maja Osypińska, Maria Wilczyńska, Róża Zaniewicz, Julia Kondracka, Jan Filipczak, Marcel Domański, Aleksander Maciak,  Maksymilian Kondracki, Alex Siekierzyński, Marcin Jandik, Borys Kaczorowski, Nikodem Gurdziel, Kacper Wryk, Konrad Zaniewicz i Kacper Łoniewski.

Informacja: Zenon Pawlikowski