KSW Łuków triumfuje na Śląsku – Mistrzostwa Polski w Będzinie

KSW Łuków triumfuje na Śląsku- Mistrzostwa Polski w Będzinie

W dniach 21-23 kwietnia 2023 roku w Będzinie odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Seniorów, Juniorów i Kadetów. W imprezie odbywającej się pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu rywalizowało blisko 1000 zawodników. W formule kick light  startowało 407 kadetów z 93 klubów. W rywalizacji seniorów i juniorów wzięło udział 555 zawodników z 97 klubów. Łukowska sekcję kickboxingu KSW Łuków reprezentowało 13 zawodników. Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego spisali się bardzo dobrze zdobywając 9 medali tj. 4 srebrne i 5 brązowych.  Srebrne medale wywalczyli kadeci Sebastian Czerski, Bartosz Daniluk, Maksymilian Kondracki oraz juniorka Dominika Kondracka, a brązowe kadeci Borys Kaczorowski, Maciej Oponowicz, Mikołaj Prusinowski, Róża Zaniewicz  oraz junior Jakub Bober. Poza strefą medalową znaleźli się tym razem kadeci Julia Radomyska i Michał Kruczek oraz juniorzy Kacper Wryk i Konrad Zaniewicz. Walki odbywały się na 6 planszach i stały na bardzo wysokim poziomie.

Trener podsumował: „Start w jednym z największych pod względem ilości startujących krajowym turnieju kickboxingu możemy uznać za udany. Zdobyliśmy aż 9 medali, stoczyliśmy ponad 30 walk, wszystkie były bardzo emocjonujące. Co prawda zabrakło złotego medalu ale i tak należy być zadowolonym z wyniku. Kilka walk przegraliśmy minimalnie ale trzeba przyznać , że kilka pojedynków też minimalnie wygraliśmy”.

Wyjazd wspierany był przez burmistrza  Łukowa przy dużym zaangażowaniu i wsparciu finansowym rodziców. Podziękowania należą się także sekundantom Grzegorzowi Piotrowskiemu i Marcie Pawlikowskiej oraz rodzicom pełniącym opiekę nad najmłodszymi zawodnikami tj. pani Elżbiecie Czerskiej i panom Robertowi Kaczorowskiemu, Rafałowi Kondrackiemu oraz Michałowi Zaniewiczowi.

Informacja: Zenon Pawlikowski