Komunikat z VIII sesji Rady Powiatu Łukowskiego

Rada Powiatu Łukowskiego

W dniu 30 września 2024 r. o godz. 9:00  w sali konferencyjnej
im. Jana Pawła II  w Łukowie
odbyła się VIII sesja Rady Powiatu Łukowskiego.

Rada Powiatu podjęła następujące uchwały:

• w sprawie ustalenia na 2025 rok wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi, przechowywanie pojazdu na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów związanych z dyspozycją usunięcia pojazdu z drogi w przypadku odstąpienia od usunięcia.
  • o zmianie uchwały w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem jest Powiat Łukowski oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów.
  • w sprawie wyrażenia zgody na nabycie przez Powiat Łukowski w drodze nieodpłatnego przekazania na cele publiczne prawa własności nieruchomości wchodzących w skład Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
  • w sprawie zatwierdzenia Regulaminu Działalności Rady Społecznej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowie.
  • w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Kłodzkiemu na usuwanie skutków powodzi na drogach powiatowych.
  • w sprawie udzielenia pomocy finansowej Miastu Stoczek Łukowski.
  • w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2024 rok.
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.

Ponadto Rada Powiatu przyjęła:

• informację Starosty z działalności Zarządu Powiatu Łukowskiego.
  • informację o sytuacji w rolnictwie na terenie Powiatu Łukowskiego złożona przez: Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego PZDR w Łukowie, Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Łukowie, Biuro Powiatowe ARiMR w Łukowie, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Lubelską Izbę Rolniczą.
  • informację o stanie elementów środowiska na terenie Powiatu Łukowskiego.
  • informację o działaniach kontrolnych przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Lublinie na terenie powiatu łukowskiego w 2023 r.
  • Roczne sprawozdania Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie z działań podejmowanych na terenie powiatu łukowskiego w 2023 r. przez: a) Nadzór Wodny w Radzyniu Podlaskim, b) Nadzór Wodny w Garwolinie, c) Nadzór Wodny w Mińsku Mazowieckim, d) Nadzór Wodny w Siedlcach, e) Nadzór Wodny w Łukowie, f) Nadzór Wodny w Rykach
  • informację o realizacji zadań z zakresu kultury, kultury fizycznej i sportu w Powiecie Łukowskim w okresie od stycznia 2024 r. do września 2024 r.
  • informację o stanie realizacji zadań oświatowych Powiatu Łukowskiego w roku szkolnym 2023/2024.

Przewodniczący Rady
– Karol Ciołek –