Komunikat z V Sesji Rady Powiatu Łukowskiego

Rada Powiatu Łukowskiego

KOMUNIKAT
W dniu 7 lutego 2019 r. o godz. 900 w sali konferencyjnej im. Jana Pawła II w Łukowie odbyła się V sesja Rady Powiatu Łukowskiego.

Rada Powiatu podjęła następujące uchwały:

• w sprawie wniosku z dnia 17 stycznia 2019 r. Przedsiębiorstwa Usług i Inżynierii Komunalnej Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Łukowie w przedmiocie wyrażenia zgody przez Radę Powiatu Łukowskiego na wypowiedzenie warunków pracy i płacy w trybie art. 42 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeksu pracy radnemu Władysławowi Karasiowi.
  • w sprawie zmian Statutu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie w czteroletnie Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia II Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia III Liceum Ogólnokształcącego w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia trzyletniego IV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Łukowie w czteroletnie IV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Łukowie.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego w Radoryżu Smolanym wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Generała Józefa Dwernickiego w Stoczku Łukowskim wchodzącego w skład Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia Technikum nr 1 w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia Technikum nr 2 w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia Technikum nr 3 w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Łukowie.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia Technikum w Radoryżu Smolanym wchodzącego w skład Zespołu Szkół im. Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia Technikum z Oddziałami Integracyjnymi w Stoczku Łukowskim wchodzącego w skład Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego nr 1 dla Dorosłych w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego nr 2 dla Dorosłych w Łukowie wchodzącego w skład Zespołu Szkół nr 2 im. Aleksandra Świętochowskiego w Łukowie.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Stoczku Łukowskim wchodzącego w skład Zespołu Szkół w Stoczku Łukowskim.
  • w sprawie stwierdzenia przekształcenia Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych w Radoryżu Smolanym wchodzącego w skład Zespołu Szkół im Władysława Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym.
  • w sprawie uchwalenia planu pracy Rady Powiatu Łukowskiego na 2019 r.
  • w sprawie zatwierdzenia rocznego planu kontroli i posiedzeń Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego na 2019 r.
  • w sprawie zatwierdzenia planów pracy stałych komisji Rady Powiatu Łukowskiego na 2019 r.
  • w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2019 r.
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.

Ponadto Rada Powiatu przyjęła:

• informację Starosty z wykonania uchwał Rady Powiatu i działalności Zarządu Powiatu w okresie od poprzedniej sesji.
  • sprawozdanie z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku w 2018 r.
  • sprawozdania z działalności:
    1. Komisji Rewizyjnej Rady Powiatu Łukowskiego.,
    2. stałych komisji Rady Powiatu Łukowskiego.
  • Informację o działaniach podejmowanych w związku z promocją Powiatu Łukowskiego oraz o realizacji i skutkach umów i porozumień zawartych przez Powiat Łukowski w 2018 r.
  • Informację o funkcjonowaniu Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie, polityce rodzinnej i o wspieraniu osób niepełnosprawnych przez Powiat Łukowski, w tym realizacja powiatowych programów wg stanu na dzień 31.12.2018 r.

Przewodniczący Rady
– Karol Ciołek–