Komunikat z III sesji Rady Powiatu Łukowskiego

Rada Powiatu Łukowskiego

W dniu 20 czerwca 2024 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej
im. Jana Pawła II  w Łukowie
odbyła się III sesja Rady Powiatu Łukowskiego.

Rada Powiatu podjęła następujące uchwały:

• w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie za rok 2023.
  • w sprawie określenia liczby przedstawicieli wybieranych przez Radę Powiatu Łukowskiego do Rady Społecznej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowie.
  • w sprawie  powołania Rady Społecznej w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Łukowie na kadencję w latach 2024-2029.
  • w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Łukowskiego wotum zaufania.
  • w sprawie rozpatrzenia i zatwierdzenia sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem Zarządu Powiatu Łukowskiego z wykonania budżetu za 2023 rok.
  • w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej na terenie  Powiatu Łukowskiego na lata 2024-2026
  • w sprawie aktualizacji „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Powiatu Łukowskiego”
  • w sprawie uchwalenia Powiatowego programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy w Powiecie Łukowskim na lata 2024-2027.
  • w sprawie utworzenia Powiatowego Centrum Sportu „Smolany”  w Radoryżu Smolanym i nadania statutu.
  • zmieniającą uchwałę w sprawie uchwalenia Statutu Powiatu Łukowskiego
  • w sprawie uzupełnienia składu osobowego Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Spraw Społecznych Rady Powiatu Łukowskiego
  • w sprawie zmian budżetu Powiatu Łukowskiego na 2024 rok.
  • w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Łukowskiego.
  • w sprawie przedłużenia terminu rozpatrzenia skargi z dnia 13 czerwca 2024 r.

Ponadto Rada Powiatu przyjęła:

• informację Starosty z działalności Zarządu Powiatu Łukowskiego.
  • informację dotyczącą funkcjonowania transportu zbiorowego na terenie Powiatu Łukowskiego oraz o funkcjonowaniu PKS w Łukowie S.A.
  • informację o funkcjonowaniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Łukowie w 2023 r. i w pierwszym kwartale 2024 r.
  • Raport o stanie Powiatu Łukowskiego w 2023 roku.

Przewodniczący Rady
– Karol Ciołek –