Kacper Wryk z Pucharem Polski w kickboxingu

Kacper Wryk z Pucharem Polski w kickboxingu

W dniach 2-3 września 2022 roku na warszawskim AWF odbyły się dwa turnieje rozgrywane w ramach współzawodnictwa sportowego Polskiego Związku Kickboxingu: Puchar Polski w formule Kick Light oraz Mistrzostwa Mazowsza w formule Pointfighting.
W zawodach wystartowało 12  łukowskich zawodników reprezentujących KSW Łuków. Podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego spisali się bardzo dobrze zdobywając 7 medali. Najlepiej zaprezentował się Kacper Wryk, który zdobył złoty medal i Puchar Polski w kat. do 57 kg w formule kick light.  Srebrne medale wywalczyli:  Julia Radomyska, Róża Zaniewicz i Maks Kondracki.

W Mistrzostwach Mazowsza w Pointfightingu łukowianie zdobyli  3 brązowe medale- Michał Kruczek, Maciej Oponowicz i Borys Kaczorowski.

W zawodach wystartowali też Sebastian Czerski, Macin Jandik, Jakub Oponowicz, Aleksander Maciak i Konrad Zaniewicz, którzy tym razem nie zakwalifikowali się do strefy medalowej.

To dobry wynik na rozpoczęcie jesiennego sezonu startowego .

Po walce  Kacper powiedział:

„Jestem zawodnikiem z krótkim stażem treningowym, ćwiczę od dwóch lat. W tym roku startowałem w mistrzostwach Polski w  formułach kick light, light contact i full contact, wygrałem kilka walk ale nigdy nie udało mi się zakwalifikować do strefy medalowej . Kategoria do 57 kg jest zawsze mocno obsadzona . W Pucharze Polski rozgrywanym na warszawskim AWF wygrałem wszystkie walki przed czasem , w pierwszej rundzie. Moi przeciwnicy byli bardzo ambitni ale ja bardzo solidnie przygotowywałem się do tych zawodów i uzyskałem dobrą formę. Przez całe wakacje trenowałem w klubie. Uczestniczyłem też w obozie sportowym  PZKB na Chorwacji. Złoty medal w Pucharze Polski to na razie mój najlepszy wynik”.

Informacja: Zenon Pawlikowski