Julia Linkiewicz z Olimpijczyka Łuków brązową medalistką Mistrzostw Polski Juniorek.

Olimpijczyk Łuków

Ponad 180 zawodniczek i zawodników z 60 klubów z całej Polski rywalizowało o medale w Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów w podnoszeniu ciężarów, które w tym roku odbyły się  w dniach 19-21 kwietnia w Zamościu. W kat. 45 kg wystartowała reprezentantka Olimpijczyka Łuków Oliwia Markiewicz, która w dwuboju zajęła 4 miejsce, zdobywając w rwaniu brązowy medal. Największy sukces w tych zawodach wywalczyła Julia Linkiewicz, która w kategorii wagowej do 55 kg z wynikiem 132 kg w dwuboju zajęła 3 miejsce. To piąty medal mistrzostw Polski wywalczony przez wychowankę Olimpijczyka. Kacper Nowosielski, to jedyny junior z Łukowa, który wystąpił w Zamościu. W kat. 96 kg zajął 10 miejsce z wynikiem 221 kg. W klasyfikacji klubowej Olimpijczyk Łuków zajął 21 m. zdobywając 18 pkt. do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. Województwo Lubelskie na drugim miejscu, za Mazowszem, w klasyfikacji wojewódzkiej.

Informacja: Olimpijczyk Łuków