III edycja Ogólnopolskich Warsztatów Ratownictwa Technicznego „RESCUE KRZYWDA”.

warsztaty Krzywda

W miniony weekend strażacy z czterech województw uczestniczyli w Ogólnopolskich  Warsztatach Ratownictwa Technicznego, które odbyły się na terenie Powiatu Łukowskiego – Gmina Krzywda.

Oficjalnego otwarcia warsztatów dokonał Wicestarosta Łukowski Janusz Kozioł. W tym roku przeszkolonych zostało 50 strażaków przybyłych z czterech województw i 27 jednostek PSP/OSP.  „Rescue Krzywda” to warsztaty podczas których strażacy poszerzają wiedzę i umiejętności w zakresie ratownictwa technicznego, technik ratowniczych, kwalifikowanej pierwszej pomocy. Na czterech stanowiskach odzwierciedlających rzeczywiste przypadki strażacy mieli możliwość praktykować realizm różnych zdarzeń oraz praktycznie przećwiczyć różne scenariusze związane z wypadkami drogowymi i innymi sytuacjami wymagającymi użycia specjalistycznego sprzętu. Warsztaty obserwował Członek Zarządu Powiatu Jerzy Kędra, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Ryszard Szczygieł oraz Radna Powiatu Łukowskiego Barbara Chadaj, którzy wyrazili uznanie dla zaangażowania uczestników i podkreślili znaczenie takich inicjatyw, które zapewniają  bezpieczeństwo mieszkańców.  Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki opatrzone logotypem Powiatu Łukowskiego, potwierdzające udział w szkoleniu.