Finały Powiatu Łukowskiego w koszykówce i piłce siatkowej

rpt

PSZS w Łukowie 2 marca 2019 r. był organizatorem Finału Powiatu Łukowskiego w koszykówce dziewcząt szkół podstawowych w kategorii IMS. Zawody były rozgrywane na hali sportowej w Staninie.

Na szczeblu powiatowym rywalizowało pięć drużyn: SP Stanin, SP Zalesie, SP 4 Łuków, SP Role i SP 3 Okrzeja. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy

Wyniki meczów:

Gr. A

SP 3 Okrzeja – SP Zalesie 27 :11

SP 3 Okrzeja – SP Stanin 35 : 1

SP Zalesie – SP Stanin 35 : 8

Gr. B

SP Role – SP 4 Łuków 45 : 5

Mecze finałowe

Mecz o III miejsce  SP Zalesie – SP 4 Łuków 42 : 8

Mecz o I miejsce SP 3 Okrzeja – SP Role 46 : 14

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: SP 3 Okrzeja – OP  WOJCIECH BYZDRA

II miejsce: SP Role –  MIROSŁAW KUREK

III miejsce: SP Zalesie – GRZEGORZ  RYCHTA

IV miejsce: SP Stanin – JOANNA SMYK

V miejsce: SP 4 Łuków – ADAM KAMOLA

Drużyny które zajęły miejsca I-III otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy. SP 3 w Okrzei będzie reprezentować Powiat Łukowski na zwodach rejonowych, które odbędą się 14 marca 2019 w Białej Podlaskiej.

W dniu 27 lutego 2019 r. PSZS w Łukowie był organizatorem Finału Powiatu Łukowskiego w piłce siatkowej dziewcząt. Zawody odbyły się w SP nr 2 w Łukowie. W turnieju wystąpiły następujące szkoły: SP 5 Łuków, SP 4 Łuków, SP Stara Prawda, SP Gręzówka, SP Trzebieszów, SP Strzyżew. Uczestniczące zespoły w turnieju podzielono na dwie grupy. Mecze w grupach były rozgrywane systemem ,,każdy z każdym” do dwóch setów wygranych. Po zakończonej rywalizacji w grupach rozegrano mecze finałowe:

Mecz o III miejsce  SP 4 Łuków  –  SP Gręzówka   1 : 2   (25:18), (14:25), (13:15)

Mecz o I miejsce SP Strzyżew – SP 5 Łuków 2 : 0  (25:18), (25:20)

Klasyfikacja końcowa:

1.  G Strzyżew– op. Jarek Borek, awans do finału rejonowego