Finały powiatowe w koszykówce i piłce ręcznej

Finały Powiatowe w koszykówce i piłce ręcznej

PSZS w Łukowie 19 marca 2022r. przeprowadził Finał Powiatu Łukowskiego w Mini Koszykówce chłopców szkół podstawowych w kategorii IGRZYSKA DZIECI. Zawody były rozgrywane na hali sportowej  SP 2 w Łukowie. Na szczeblu powiatowym rywalizowały dwie drużyny: SP Świdry, SP Krzywda.

SP Krzywda – SP Świdry ( 6 : 16 ) 10 : 33

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: SP Świdry – op. Jolanta Cąkała

II miejsce: SP Krzywda – op. Anna Świderska Ptasińska

Drużyny które zajęły miejsca I-II otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.  SP w Świdrach będzie reprezentować powiat łukowski na zwodach rejonowych, które odbędą się w Białej Podlaskiej.

PSZS w Łukowie 16 marca 2022r. był organizatorem Finału Powiatu Łukowskiego w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt w kategorii klas V-VI szkół podstawowych.

W turnieju rywalizowały 3 drużyny: SP 1 Łuków, SP Świdry, SP Zalesie. Zawody były rozgrywane system ,,każdy z każdym”. Szczypiornistki z ,,Jedynki” pokonały wszystkie ekipy występujące na turnieju. Podopieczne Ewy Czerkas  zajmując I miejsce awansowały do finału rejonowego, który odbędzie się 28 marca  w Szkole Podstawowej nr 1 w Łukowie.

1. 1 – 2  SP 1 Łuków –   SP Świdry (12:2) 13:5
  2. 2 – 3  SP Świdry – SP Zalesie (2:1) 6:3
  3. 3 – 1   SP Zalesie – SP 1 Łuków (2:8) 4:11

Kolejność końcowa :

1. SP 1 Łuków –  OP. EWA CZERKAS
  2. SP Świdry – OP. JOLANTA CĄKAŁA
  3. SP Zalesie – OP. GRZEGORZ RYCHTA

Powiatowe Igrzyska Dzieci w mini piłce ręcznej dziewcząt wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łukowie. Drużyny, które zajęły miejsce I-III  otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary.

PSZS w Łukowie 16 marca 2022r. był organizatorem Finału Rejonu Bialskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt szkół ponadpodstawowych. Zawody przeprowadzono w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Łukowie. W Finale rejonu wystąpiły trzy drużyny, które reprezentowały następujące powiaty: bialski miasto – II LO w Białej Podlaskiej, łukowski    I LO w Łukowie, bialski powiat  LO w Międzyrzecu Podlaskim.

Zawody przeprowadzono systemem gry ,,każdy z każdym”

1. 1 – 2  II LO Biała Podlaska –   I LO 1 Łuków (2:4) 4:11
  2. 2 – 3  I LO Łuków – LO Międzyrzec Podlaski (9:1) 14:3
  3. 3 – 1  LO Międzyrzec Podlaski – II LO Biała Podlaska (2:7) 6:11

Kolejność końcowa :

1. I LO Łuków –  OP. GRZEGORZ RZYMOWSKI
  2. II LO Biała Podlaska – OP. MAREK ROMANIUK
  3. LO Międzyrzec Podlaski – OP. REMIGIUSZ TELESZKO

Finał Rejonu Bialskiego piłce ręcznej dziewcząt  wygrała drużyna z  I LO w Łukowie. Drużyny, które zajęły miejsce I-III  otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary. I LO w Łukowie będzie reprezentować nasz powiat na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w Łukowie 23.03.2022.

Informacja: PSZS w Łukowie- Marcin Grzeczyński