Dzień otwarty w Zespole Szkół w Stoczku Łukowskim

Podczas Dni Otwartych, które odbyły się w dniach 21-22 kwietnia ósmoklasiści mieli możliwość zapoznania się z ofertą szkoły, oglądając prezentacje, słuchając wypowiedzi p. dyrektor, nauczycieli, a także pracodawców, ponieważ nasze szkoły kształcące w zawodach współpracują z wieloma przedsiębiorcami, którzy oferują możliwość odbycia praktyk naszym uczniom oraz w przyszłości gwarantują miejsca pracy naszym absolwentom.

Cała społeczność Zespołu Szkół na czele z p. dyrektor Ewą Mokicką serdecznie powitała zaproszonych gości. Podczas Dni Otwartych zaszczycili nas swoją obecnością przedstawiciele Zarządu dwóch firm: Firma Polargos – polski producent ogrodzeń i bram, reprezentujący także międzynarodową markę Gatigo oraz działająca na rynku międzynarodowym Firma Panorama Logistics – zajmująca się spedycją i logistyką, dyrektor Zespołu Oświatowego w Stoczku Łukowskim – Wiesława Milczuk wraz z nauczycielami oraz uczniami, p. dyrektor Szkoły Podstawowej w Kamionce – Grażyna Węzowska z uczniami, nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół w Wodyniach, Zespołu Szkół w Seroczynie, Szkoły Podstawowej w Starej Róży, Szkoły Podstawowej w Starej Prawdzie, Szkoły Podstawowej w Starych Kobiałkach, Szkoły Podstawowej w Kisielsku, z Zespołu Oświatowego w Jedlance, rodzice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej Szyszkach.

Dla uczniów zdobywających zawód bardzo ważne są dobre praktyki, ponieważ dobrze przygotowują do zawodu i dają gwarancję zatrudnienia, a dla pracodawców sumienny praktykant daje stabilizację zasobów ludzkich i wykwalifikowanych pracowników. Korzyści są zatem obopólne.

Częścią wywołującą mnóstwo emocji były rozgrywki sportowe w formie zabawowej, zorganizowane przez naszych nauczycieli wychowania fizycznego p. Piotra Banego i p. Jarosława Pieńkusa. Uczniowie mieli za zadanie celnie rzucić do kosza, rozplątać liny, przejść po wyspach. Pierwszego dnia zwycięską drużyną była reprezentacja Szkoły Podstawowej w Kisielsku, a drugiego dnia laur zwycięstwa przypadł Szkole Podstawowej w Starej Prawdzie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Uczniowie z Koła Dziennikarskiego pod opieką p. Anny Czub – nauczyciela języka polskiego, tradycyjnie przygotowali okolicznościową gazetkę „Stacja Stoczek”, w której przedstawili wypowiedź p. dyrektor Ewy Mokickiej skierowaną do ósmoklasistów, wspomnienia absolwentów, najciekawsze szkolne wydarzenia z ostatnich miesięcy, a także ofertę Szkoły. Młodzież wraz z opiekunami oprowadziła gości po placówce oraz warsztatach szkolnych. W pracowniach odbywały się lekcje, można więc było podpatrzeć, jak wygląda nauka w naszej Szkole. Pedagodzy opowiedzieli o swojej pracy i przedmiocie, którego nauczają. Nauczyciele uczący przedmiotów logistycznych przedstawili m.in. podstawowe zasady użytkowania i obsługi wózka widłowego, a także prezentację na temat tego, dlaczego warto wybrać zawód logistyka. Natomiast nauczyciele zawodu pracujący na warsztatach szkolnych przedstawili poszczególne specjalności, które wybrali uczniowie naszego zespołu szkół – zawód technika pojazdów samochodowych i zawód mechanika, prezentując nowoczesne wyposażenie pracowni warsztatowych.

W naszej Szkole przedmiotem, który młodzież rozszerza, jest m.in. geografia. W związku z tym p. Barbara Bogusz Milewska – nauczyciel geografii wraz z uczniami przygotowała i przeprowadziła konkurs „Geograficzna podróż przez państwa, stolice, góry i rzeki świata”. Zwyciężyli ósmoklasiści ze Szkół Podstawowych: Kamionki , Kisielska, Starej Prawdy, Starych Kobiałek, Starej Róży i ZO z Jedlanki. Wszyscy dostali słodkie upominki.

Serdecznie dziękujemy Dyrektorom zaprzyjaźnionych placówek oświatowych z terenu Miasta i Gminy Stoczek Łukowski, a także Gminy Seroczyn i Gminy Wodynie za przyjęcie zaproszenia i tak liczne przybycie do naszej Szkoły. Jesteście Państwo naszymi przyjaciółmi, na których zawsze możemy liczyć!

Ósmoklasistów zapraszamy od września do klas pierwszych – Liceum Ogólnokształcącego, Technikum, Branżowej Szkoły I stopnia. W naszej Szkole będziecie czuli się jak u siebie w domu. Spotkacie się z życzliwą atmosferą, ciekawą ofertą zajęć pozalekcyjnych rozwijających Wasze zainteresowania!

Ósmoklasiści czekamy na Was!

Informacja: Zespół Szkół w Stoczku Łukowskim