“Dwa złota dla Olimpijczyka Łuków w Mistrzostwach Polski LZS”

W dniach 12-15 maja w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych do 15 i 17 lat w podnoszeniu ciężarów.

Do zawodów zgłosiło się ponad 300 zawodniczek i zawodników w wieku 13-17 lat.

Klub Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej reprezentowało 8 zawodników. Najlepiej wypadła Andżelika Młynarczyk, która po fascynującej walce zwyciężyła i ustanowiła rekord Polski w dwuboju z wynikiem 133 kg! Z rezultatem 207,4 pkt. Andżelika zajęła również 3 miejsce w klasyfikacji wg tabeli Sinclaira (bez podziału na kat. wagowe).

Złoty medal wywalczył także Błażej Borkowski, który zaliczając wszystkie podejścia poprawił rekordy życiowe aż o 13 kg! Wspomniana dwójka udanym występem zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Europy, które w dn. 3-10.08 odbędą się w Raszynie.

Andżelika Młynarczyk w lipcu pojedzie do  Hiszpanii, gdzie odbędą się Mistrzostwa Unii Europejskiej.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów dla naszych zawodników z Klubu Olimpijczyka Ziemi Łukowskiej.