Dwa medale mistrzostw Polski dla Olimpijczyka

W Siedlcach od 12 do 16 maja trwały Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów. 308 zawodniczek i zawodników z ponad 50 klubów z całej Polski rywalizowało w kategoriach wiekowych do 15 i 17 lat.

Łuków reprezentowało sześcioro sztangistów z Olimpijczyka. Najlepiej zaprezentowały się młodziczki Julia Linkiewicz, zdobywczyni srebrnego medalu i brązowa medalistka Andżelika Młynarczyk. Obie są członkiniami kadry Polski do lat 15. Oprócz wspomnianych zawodniczek Oliwia Markiewicz w kat. do 45 kg zajęła 4 miejsce.

Natomiast wśród chłopców najlepsze miejsce wywalczył Błażej Borkowski, który był 5 w kat. do 55 kg. Tuż za nim na miejscu 6 rywalizację zakończył Piotr Zachoszcz. Błażej Śledź zajął 7 miejsce w kat. wagowej do 81 kg.

W klasyfikacji klubowej na 52 startujące kluby Olimpijczyk Łuków z 27 punktami uplasował się na 15 miejscu. Lubelskie zwyciężyło w klasyfikacji województw.

Informacja: Robert Dołęga