Drugie miejsce dziewcząt z I LO w Łukowie w zawodach wojewódzkich

Drugie miejsce dziewcząt

Po dwóch ciężkich, pełnych rywalizacji, stresu i chęci wygranej dniach reprezentacja I Liceum ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie: Magdalena Osiak, Magda Kowalczyk oraz Amelia Kuć przygotowana przez pana Pawła Tymosza wywalczyła  puchar za drugie miejsce finale wojewódzkim zawodów „Sprawni jak żołnierze”.

Podczas zawodów rozgrywanych w Ostrowie Lubelskim uczniowie musieli zmierzyć się z konkurencjami, na które składał się: bieg na dystansie 400 metrów, rzut granatem, udzielanie pierwszej pomocy, test sprawnościowy oraz strzelanie z karabinka pneumatycznego.

Zmagania były na wysokim poziomie, a wynik pozostawał otwarty do ostatniej konkurencji, w której reprezentantki I LO rzutem na taśmę wyprzedziły dziewczyny z Lublina dzięki wygranej w biegu sprawnościowym o 0.07 sekundy.

Z wyniku nie kryje zadowolenia opiekun drużyny Paweł Tymosz: „Jestem bardzo dumny z dziewcząt oraz zadowolony z osiągniętego wyniku. To jedyny puchar, którego brakowało w naszej gablocie. Radość jest tym większa, że przyszło mi na niego czekać  aż 17 lat. To zawody, w których prym wiodą przede wszystkim szkoły mundurowe, a rywalizacja z nimi jest bardzo ciężka. Mimo to cierpliwość i wkład jaki włożyliśmy w przygotowania przyniosły efekt. Gratuluję dziewczynom i mam nadzieję, że za rok ponownie powalczymy o podium.

 

Informacja: I LO im. T. Kościuszki w Łukowie