Budowa przejścia dla pieszych na drodze powiatowej nr 1375L Al. Ryszarda Kaczorowskiego w Łukowie

tablica informacyjna

Przy wsparciu finansowym państwowego funduszu celowego, Powiat Łukowski rozpoczyna oczekiwaną przez mieszkańców osiedla Sienkiewicza w Łukowie budowę przejścia dla pieszych przez Al. Kaczorowskiego. Ułatwi ono dojście do pobliskiego centrum handlowego oraz do powstających w jego pobliżu bloków mieszkalnych.  Przejście zostanie wyposażone w sygnalizację świetlną, oraz rozwiązania dedykowane dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu: efekty dźwiękowe, przyciski z wypukłymi symbolami, system fakturowanego prowadzenia.

Dofinansowanie zadania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 80% wartości inwestycji co stanowi kwotę 140 285,00 zł. Całkowita wartość inwestycji to 175 356,51 zł.