Boks olimpijski – łukowianie na turnieju z cyklu „Paweł Skrzecz Zaprasza”.

W dniu 7 grudnia 2019 roku podopieczni trenera Zenona Pawlikowskiego reprezentujący sekcję pięściarską ŁKS Orlęta Łuków wzięli udział  w XXI  Turnieju Bokserskim Paweł Skrzecz Zaprasza.

Zawody zakończyli z czterema zwycięstwami i II miejscem w klasyfikacji drużynowej. Swoje walki wygrali: Marta Pawlikowska  z zawodniczką z klubu SMS Warszawa, Dominika Kondracka z zawodniczką z Akademii Walki Warszawa, Bartosz Prusinowski z zawodnikiem z X-Fight Piaseczno i Oskar Dudziński z zawodnikiem z Akademii Walki Warszawa. Bardzo dobry pojedynek stoczył Dorian Siekierzyński, który niestety musiał uznać wyższość aktualnego mistrza kraju w boksie Jakuba Skuzy  z klubu Knockout Bielany. Po wyrównanych pojedynkach przegrali również Mateusz Kozioł z zawodnikiem z klubu Red Glowers oraz  Jakub Bober z zawodnikiem z X-Fight Piaseczno.

Ponadto nagrodę dla najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Dominika Kondracka, która odniosła efektowne zwycięstwo nad  pięściarką gospodarzy (w drugiej rundzie przez RSC).

Sędzią głównym zawodów był wicemistrz olimpijski (Moskwa 1980) i wicemistrz świata (Monachium 1982) Paweł Skrzecz.

Turniej w Warszawie był też okazją do spotkania po latach trenera Zenona Pawlikowskiego
z Piotrem Kroczewskim – wicemistrzem Europy, aktualnie trenerem boksu i kickboxingu w KB Legia Warszawa, z którym na początku lat 90-tych stoczył trzy pojedynki w kickboxingu, w tym jedną walkę zawodową w formule full contact.

Foto – Sławomir Kozioł.
Informacja: Zenon Pawlikowski