Biegi w Lesie Gułowskim

Biegi na dwóch dystansach oraz Nordic Walking to konkurencje, które odbyły się podczas VIII Półmaratonu Tradycji. Impreza odbyła się w sobotę 6 lipca 2019 r. w Lesie Gułowskim w gminie Adamów.

Uczestnicy mieli do wyboru dwie trasy: krótką na dystansie 5 km do pokonania biegiem lub Nordic Walking oraz bieg główny na dystansie 21 km. W konkurencjach wzięło udział 201 biegaczy, w tym 17 członków Klubu Biegacza V-Max Adamów. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny, a zwycięzcy otrzymali nagrody.

Bieg na dystansie 5 km ukończyło 51 uczestników. Najszybszy był Michał Kania (00:17:14), wśród kobiet Oliwia Panas (00:20:16). Trasę 5 km Nordic Walking pokonało 37 zawodników. Wśród mężczyzn najszybszy był Leszek Bielawski (00:32:01), wśród kobiet Marta Mandziuk (00:36:10). W biegu głównym na dystansie 21 km wystartowało 113 biegaczy. Zwyciężył Mariusz Łobaczuk (01:23:01), drugie miejsce zajął Kamil Werner, trzecie Tomasz Kwiatek, a siódme Adam Burdach z Klubu Biegacza V-Max Adamów. Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Pawlak z V-Max Adamów (01:27:08), druga Karolina Lewandowska, a trzecia Ewa Furmanik.

Organizatorem VIII Półmaratonu Tradycji był Klub Biegacza V-Max Adamów. Trasy biegów zabezpieczali druhowie z OSP Adamów, Ferdynandów, Hordzieżka i Wola Gułowska.

Informacja: Tadeusz Osiński – Urząd Gminy Adamów