Bardzo dobre wyniki matur w Powiecie Łukowskim!

matury 2022

Wyniki głównej sesji egzaminu maturalnego 2022 roku, kolejny raz potwierdzają wysoką jakość kształcenia w liceach i technikach Powiatu Łukowskiego. Z danych OKE wynika, że osiągnięta 85 % zdawalność plasuje powiat łukowski na pierwszym miejscu w województwie lubelskim i piątym miejscu w OKE Kraków. Zdawalność matury w szkołach naszego powiatu istotnie przewyższa średnią krajową (78,2%), jest znacząco wyższa od zdawalności osiągniętej w województwach OKE Kraków (lubelskie – 77%, podkarpackie – 79%, małopolskie – 79%).

Zdawalność w prowadzonych przez powiat szkołach dla młodzieży wynosi:

Licea Ogólnokształcące

I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM.TADEUSZA KOŚCIUSZKI W ŁUKOWIE – 99,52 %

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. JANA PAWŁA II W ŁUKOWIE – 97,39 %

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCACE IM. BATALIONÓW CHŁOPSKICH W ADAMOWIE – 60,87 %

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE W RADORYŻU SMOLANYM – 41,82 %

TECHNIKUM NR 3 W ŁUKOWIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 3  – 92,13 %

TECHNIKUM NR 1 W ŁUKOWIE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 – 76,36 %

TECHNIKUM Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W ZESPOLE SZKÓŁ STOCZKU ŁUKOWSKIM – 69,23 %

TECHNIKUM NR 2 W ŁUKOWIE W ZSPOLE SZKÓŁ NR 2– 51,61 %

Gratulujemy wszystkim maturzystom. Gratulujemy i dziękujemy kadrze pedagogicznej. Trzymamy kciuki za tych, którym nie powiodło się w sesji głównej i mają szansę poprawić swój wynik w sesji poprawkowej