Andżelika Młynarczyk i Julia Linkiewicz z Pucharem Ziemi Puławskiej

Andżelika Młynarczyk i Julia Linkiewicz z Pucharem Ziemi Puławskiej

W Puławach rozegrana została 18. edycja Turnieju o Puchar Ziemi Puławskiej. Z Klubu Olimpijczyka wystartowały 4 zawodniczki 4 zawodników. W najmłodszej grupie wiekowej- młodziczek, Andżelika Młynarczyk była bezkonkurencyjna w swojej kat. wagowej do 55 kg oraz zwyciężyła w klasyfikacji wg tabeli Sinclaira. W kategorii juniorek młodszych Oliwia Markiewicz  w kategorii wagowej do 49 kg zajęła 1 miejsce osiągając wynik 84 kg w dwuboju. Patrycja Domańska w kat. 55 kg z wynikiem 82 kg wywalczyła srebrny medal.

W tej samej kategorii mistrzynią została Julia Linkiewicz osiągając w rwaniu 49 kg, w podrzucie 65 kg, co w dwuboju dało 114 kg.

Julia była najlepsza także w klasyfikacji bez podziału na kat. wagowe. Oliwia Markiewicz zajęła w tej klasyfikacji trzecie miejsce.

Zawodnicy Olimpijczyka wywalczyli 4 złote medale. W grupie młodzików Błażej  Borkowski zwyciężył w kat. 61 kg ustanawiając nowe rekordy życiowe w rwaniu i dwuboju (90 kg i 191 kg). Piotr Zachoszcz był najlepszy w kat. 73 kg z wynikiem 78 kg rwanie, 100 kg podrzut. W kategorii OPEN Błażej wywalczył puchar za drugą lokatę, a Piotr był trzeci. Kacper Nowosielski w grupie juniorów młodszych, w kategorii wagowej do 73 kg wygrał z wynikiem 168 kg, a Krzysztof Majek był bezkonkurencyjny w kat. 89 kg (rwanie 85 kg, podrzut 110 kg). Trenerami łukowian są Robert Dołęga i Daniel Górski.

W zawodach sportowcy mogli wziąć udział dzięki dotacji z Powiatu Łukowskiego i Miasta Łuków oraz wsparciu firmy Overis.

Informacja: Robert Dołęga