Albańska przygoda Dziecięcego Zespołu Regionalnego „ŁUKÓW- Kropelki Rosy”

Tancerze Dziecięcego  Zespołu Regionalnego „Łuków -Kropelki Rosy” działającego w ramach Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Nasz Region” aktywnie spędzają wakacje.

W pierwszym tygodniu lipca br. młodzi  artyści wyruszyli w swoją kolejną zagraniczną podróż, tym razem udali się do Albanii. Celem wyjazdu był udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru – XXIII International music & folk – dance festiwal “DURRES FEST”. Występ festiwalowy Dziecięcego  Zespołu Regionalnego „Łuków – Kropelki Rosy”  były bardzo udany, został owacyjnie przyjęty przez publiczność i stał się wspaniałą okazją do promocji naszego miasta, powiatu i kraju na arenie międzynarodowej. Udział w festiwalu sprzyjał integracji  z rówieśnikami z zagranicznych  zespołów tj. Albanii, Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Łotwy, Ukrainy, Węgier i oczywiście Polski. Międzynarodowe spotkania miały miejsce m.in. w trakcie warsztatów tanecznych i dyskotek. Po festiwalowych emocjach był czas na aktywny wypoczynek – zażywanie kąpieli w gorącym Adriatyku i basenach hotelowych.  W trakcie albańskiej przygody młodzież zwiedzała miasta Golem, Durres i Tiranę. W czasie podróży młodzież podziwiała krajobraz Chorwacji i Czarnogóry oraz uczestniczyła w przeprawie promowej.

Po powrocie do domu tancerze udali się na krótki wypoczynek, by z jeszcze większym zaangażowaniem wrócić na próby celem przygotowania się do następnego koncertu.

Najbliższy występ zespołu odbędzie się już 4 sierpnia br. w Ławkach w trakcie Święta Miodów.

Od początku września rozpoczną się zapisy dla osób chcących dołączyć do zespołu ćwiczącego na sali przy ul. Warszawskiej 24. Szczegółowe informacje tel. 506 061 584.