6 medali Olimpijczyka Łuków w Mistrzostwach Województwa Młodzików

6 medali Olimpijczyka Łuków w Mistrzostwach Województwa Młodzików

W Małaszewiczach odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Młodzików połączone z X Turniejem Wójta Gminy Terespol w podnoszeniu ciężarów. Zawody były eliminacją do Mistrzostw Polski w grupie wiekowej U15 (do lat 15).
Bardzo dobrze spisali się wychowankowie Olimpijczyka Łuków, którzy wywalczyli aż 6 medali, w tym trzy złote. Andżelika Młynarczyk zwyciężyła w kategorii wagowej do 55 kg oraz została najlepszą zawodniczką zawodów wygrywając okazały puchar i bon na 250 zł do realizacji w sklepie sportowym. Julia Linkiewicz z wynikiem 129 kg w dwuboju zwyciężyła w kat. 64 kg ( trzecie miejsce w open). Trzecim mistrzem województwa lubelskiego młodzików został Błażej Borkowski, który złoty medal otrzymał za zwycięstwo w kat. 55 kg oraz został sklasyfikowany na trzecim miejscu w kat. open (bez podziału na kategorie wagowe). Oliwia Markiewicz wywalczyła srebro w kat. 49 kg, Patrycja Domańska także była druga ale w kat. 59 kg. Jedyny brązowy krążek wywalczył Piotr Zachoszcz.

Robert Dołęga: Zawody w Małaszewiczach kończą, póki co, nasz maraton startów. W ostatnich 5 tygodniach reprezentanci Olimpijczyka występowali w Bohuminie (Czechy), Hrubieszowie, Zamościu i w Małaszewiczach. Teraz spokojny trening przez 3 tygodnie i jedziemy do Ciechanowa na Mistrzostwa Polski Młodzików. To nasza najważniejsza impreza w tym roku. Zaś za tydzień w Zamościu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wystąpi Łukasz Boncik. Wracając do zawodów w Małaszewiczach, jestem zadowolony z występu moich podopiecznych. Wszyscy są dobrze przygotowani i obiecujemy, że w mistrzostwach kraju powalczymy o medale… Nie byłoby tych sukcesów gdyby nie wsparcie naszych darczyńców, którzy uwierzyli w nas i wsparli nasze przygotowania. Za co serdecznie dziękuję Zarządowi Powiatu Łukowskiego i firmom Żwirkop i Overis. A ostatnio firma Agro-Top z Gręzówki dołączyła do grona naszych patronów. Cieszę się, że dzięki szczodrości wspomnianych instytucji łukowska młodzież (a jest jej coraz więcej) może rozwijać swoje zainteresowania oraz wartościowo spędzać czas wolny.

Informacja: Robert Dołęga