3 miejsce Emilki Szcześniak na Międzynarodowym Festiwalu Kolędy Polskiej

Bardzo dobre wieści napłynęły z Winnicy na Ukrainie, gdzie po raz 3 odbył się Międzynarodowy Festiwal  Kolędy Polskiej „Leć, kolędo, leć!”. Emilka Szcześniak zajęła na nim III miejsce! Wokalistka Łukowskiego Ośrodka Kultury wystąpiła w kategorii soliści 10-13 lat.

W tym roku eliminacje zostały przeprowadzone on-line, natomiast pomimo ograniczeń covidowych, młodym wokalistom udało się spotkać w małym gronie w Sali Koncertowej Filharmonii Winnickiej. Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem zespołów muzycznych i solistów z Polski (Łuków, Szczecin, Kielce, Tomaszów Lubelski, Ostrowiec Świętokrzyski, Kędzierzyn Koźle oraz inne miasta i miejscowości), Litwy (Soleczniki), z Ukrainy (Winnica, Kamieniec Podolski, Żytomierz, Chmielnicki, Odessa, Tarnopol, Szarogród, Połonne, Luboml oraz Browary). W Festiwalu wzięło udział 50 zespołów i solistów (łącznie 266 osób w formie on-line i 60 na scenie). Wystąpili także goście specjalni: Akademiczny Zespół Pieśni i Tańca „Podilla” oraz Winnicki Miejski Akademiczny Chór Kameralny im. Witalija Gazińskiego. Festiwal był zorganizowany przez Centrum Rozwoju i Partnerstwa „Polonia” przy wsparciu Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Winnicy na Ukrainie.

Informacja: Łukowski Ośrodek Kultury